Polecamy

Polerowanie ręczne vs polerowanie maszynowe

Jak chronić wnętrze samochodu

Blog

Wybór najlepszego serwisu samochodowego

Udostępnij Facebook Twitter

Kiedy powinienem serwisować mój samochód?

Jako dobrą zasadę sugerujemy wykonywanie przeglądu samochodu co dwanaście miesięcy lub co 12000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Użytkownicy samochodów ciężarowych, którzy przejeżdżają wiele kilometrów rocznie, powinni dążyć do tego, aby przeglądy okresowe odbywały się co sześć miesięcy lub co 6000 mil.

Większość nowoczesnych samochodów ma wbudowany komputer, który wyświetla lampkę ostrzegawczą, często w postaci klucza, na desce rozdzielczej, gdy samochód osiągnie swój okres między przeglądami.

Jeśli Twój samochód jest nadal objęty gwarancją producenta, bezwzględnie konieczne jest przestrzeganie wskazówek zawartych w harmonogramie przeglądów, który można znaleźć w pakiecie instrukcji obsługi Twojego samochodu; w przeciwnym razie może dojść do unieważnienia gwarancji.

Co obejmuje serwis samochodowy?

Najczęściej wykonywane przeglądy to: wymiana oleju i filtrów, przegląd podstawowy/ okresowy oraz przegląd pełny.

Wymiana oleju i filtrów

Jest to najbardziej podstawowy rodzaj usługi. Wymieniany jest olej i filtr oleju oraz przeprowadzana jest kontrola wzrokowa pojazdu. Nie są jednak przeprowadzane żadne szczegółowe kontrole bezpieczeństwa, takie jak sprawdzenie hamulców.

Serwis podstawowy/okresowy

Przegląd okresowy to najbardziej podstawowy poziom obsługi samochodu, po którym otrzymasz pieczątkę w książce serwisowej i ewentualnie zresetujesz zegar serwisowy samochodu.

W ramach tego rodzaju serwisu samochodowego wymieniany jest olej i filtr oraz przeprowadzane są dodatkowe kontrole bezpieczeństwa. Zazwyczaj obejmują one:

    Światła; reflektory, kierunkowskazy i światła awaryjne Klakson Wycieraczki Hamulce; w tym serwisowanie okuć i połączeń Poziomy płynów; dla przerw, spryskiwaczy i płynu niezamarzającego oraz płynu przekładniowego Układ kierowniczy, sprzęgło i opony Wydech i sprawdzenie ewentualnych wycieków

Pełny serwis

Pełna obsługa obejmuje wszystkie te same testy, co w przypadku obsługi okresowej, oraz dodatkowo 29 punktów zainteresowania. Niektóre z głównych, na które warto zwrócić uwagę to:

    Sprawdzenie/wymianę filtra pyłkowego i klimatyzacji Uzupełnienie płynu hamulcowego i płynu zapobiegającego zamarzaniu Dokładniejsze sprawdzenie hamulców, silnika, amortyzatorów i łożysk kół.

Zawsze upewnij się, co dokładnie wchodzi w zakres usługi. Wiedz, co dostajesz za swoje pieniądze, więc nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek, gdy odbierzesz rachunek.

Ile kosztuje serwis samochodowy? Koszty serwisu różnią się w zależności od roku, marki i modelu Twojego samochodu. Poniżej podajemy jednak orientacyjne koszty, jakich możesz się spodziewać:

Wymiana oleju i filtra

Możesz spodziewać się zapłacić od £80 do £150, w zależności od lokalizacji, rodzaju wymaganego oleju i kosztu filtra.

Serwis podstawowy lub okresowy

Może wynosić od 80 do około 180 funtów, w zależności od kosztu oleju i części do Twojego pojazdu, a także od lokalizacji. Pełny serwis

W typowej ofercie koszty zaczynają się od około 175 funtów wzwyż. Zależy to jednak od kosztu części i harmonogramu serwisowania pojazdu.

Warto zauważyć, że samochody z napędem 4x4, samochody prestiżowe i sportowe mogą ponosić wyższe koszty serwisowania niż przeciętny pojazd rodzinny.

Gdzie mogę oddać swój samochód do serwisu?

Istnieją trzy główne kategorie warsztatów samochodowych:

Główni dealerzy Główni dealerzy są związani z konkretnymi markami samochodów. Posiadają one wszystkie narzędzia i urządzenia diagnostyczne niezbędne do szybkiego i skutecznego serwisowania Twojego samochodu.

Co więcej, posiadanie historii serwisowej u głównego dealera może zwiększyć wartość odsprzedaży pojazdu nawet o 26%.

Niezależne warsztaty Niezależny warsztat samochodowy to mniejszy, lokalny warsztat, który nie jest oficjalnie związany z marką samochodu, ale może specjalizować się w określonych markach i modelach.

Zazwyczaj będziesz mieć do czynienia bezpośrednio z osobą, która będzie serwisować Twój samochód, co zapewnia bardziej osobistą obsługę.

Warsztaty szybkiej obsługi Warsztaty szybkiej obsługi to zazwyczaj duże, krajowe firmy, które często wykonują pracę na poczekaniu. Głównie wymieniają one opony, przeprowadzają przeglądy techniczne i serwisowe, wymieniają wydechy itp. Często można tam znaleźć dobre oferty, a dodatkową zaletą jest to, że można po prostu przyjechać bez rezerwacji.

Dzięki MyCarNeedsA.com możesz z łatwością porównać je wszystkie online!

Znajdź odpowiedniego usługodawcę

Pojazdy muszą być utrzymywane w stanie zdatnym do ruchu drogowego. Serwisowanie pojazdu przez zaufaną osobę jest niezbędne, aby zapewnić jego optymalną eksploatację. Wybór wiarygodnego serwisu, który będzie regularnie wykonywał przeglądy, zwiększa bezpieczeństwo, niezawodność i żywotność Twojego pojazdu.

MyCarNeedsA.com może udzielić specjalistycznych porad dotyczących wymagań serwisowych Twojego pojazdu. Obejmuje to konkretne informacje od producenta dotyczące niezbędnych części zamiennych zgodnie z harmonogramem przeglądów.

Potrzebujesz serwisu samochodowego w swojej okolicy? MyCarNeedsA.com może zapewnić wyceny na wszystkie poziomy obsługi serwisowej po konkurencyjnych stawkach.

Uzyskaj wycenę już dziś!

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...