Polecamy

Ferrari 70th Anniversary UK Tour - pełne informacje

Polerowanie ręczne vs polerowanie maszynowe

Blog

Jakie są korzyści z leasingu samochodu?

Wyobraź sobie taką sytuację: Twój samochód przestał działać lub po prostu nie spełnia już Twoich potrzeb, co skłoniło Cię do rozważenia zakupu nowego pojazdu. Czy zastanawiałeś się jednak nad wzięciem kolejnego samochodu w leasing - proces ten określany jest również jako Personal Contract Rental lub PCH?

W ramach tego rozwiązania należy zgodzić się na płacenie producentowi samochodów lub firmie finansowej stałej miesięcznej opłaty przez określony czas, aby móc nadal korzystać z danego samochodu. Po zakończeniu okresu leasingu, oddajesz samochód z powrotem. Jakie są więc główne korzyści z takiego rozwiązania?

Wybór modeli samochodów może być znacznie większy

Jeśli szukasz teraz nowego samochodu, prawdopodobnie chcesz go mieć wyraźnie lepszego niż ten, który już masz. Niemniej jednak, Twoje finanse mogą pokrzyżować Ci szyki w tej kwestii.

Jeśli ograniczysz się wyłącznie do opcji kupna samochodu, Twój budżet może wystarczyć tylko na nowszą wersję tego, co już masz. Ponieważ jednak firmy leasingowe mają dostęp do najlepszych ofert od największych dealerów, leasing może umożliwić Ci wybór z szerszej gamy samochodów. Na przykład, jeśli chcesz mieć samochód elektryczny, możesz skorzystać z oferty leasingu Tesli.

leasing

Ulepszona niezawodność, funkcje i technologia są w zasięgu ręki

Kiedy bierzesz samochód w leasing, a nie kupujesz go, obawy o to, że Twój pojazd może się zepsuć w nieodpowiednim momencie, mogą odejść w przeszłość. Dzieje się tak dlatego, że biorąc samochód w leasing, można mieć w ręku zupełnie nowy model, który naturalnie będzie bardziej niezawodny niż model używany wcześniej.

Nowy samochód pozwoli Ci również na korzystanie z nowoczesnych funkcji i technologii podczas podróży samochodowych. Tak więc, samochód w leasingu może - w porównaniu z kupionym - okazać się bardziej efektywny w takich kwestiach, jak synchronizacja ze smartfonem i pomoc w zapobieganiu wypadkom.

Nie musisz wkładać zbyt wielu finansowych jajek do jednego koszyka

Jak twierdzi Federacja Przemysłu Motoryzacyjnego (Retail Motor Industry Federation), po wyjeździe nowego samochodu na drogę jego wartość spadnie o 15-30%, a po roku od zakupu może on stracić 40% swojej pierwotnej wartości.

Trudno się dziwić, że biznesmen petrol-industrialista J Paul Getty doradził kiedyś: "Jeśli to zyskuje na wartości, kup to. Jeśli się amortyzuje, weź w leasing". Jest to filozofia, którą warto zastosować do nabycia nowego samochodu, umożliwiając to bez angażowania w niego zbyt dużej ilości swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Łatwiej też uniknąć nieoczekiwanych kosztów

Podpisując umowę leasingu samochodu, możesz lepiej przewidzieć, jak będą kształtować się Twoje koszty motoryzacyjne w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ wszystkie te wydatki będą uwzględnione w umowie.

Dzięki temu nie trzeba będzie martwić się o odkładanie dodatkowych pieniędzy na przykład na licencję Road Fund i ubezpieczenie na wypadek awarii - do umowy można również dodać pakiet serwisowy. Dzięki temu unikniesz konieczności wymiany pasków rozrządu i klimatyzacji w trakcie okresu leasingu.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...