Polecamy

Cechy napraw blacharsko-lakierniczych samochodów NISSAN

Naprawa części karoserii z tworzyw sztucznych

Blog

Sprytne sposoby radzenia sobie z kondensacją pary wodnej w samochodzie

Udostępnij Facebook Twitter

Nadszedł ten czas w roku, kiedy kondensacja pary wodnej w samochodach jest szczególnie kłopotliwa - zwłaszcza w starszych pojazdach.

Ostatnie badania przeprowadzone dla Confused.com ujawniły, że jeden na pięciu (20%) brytyjskich kierowców ma do czynienia z kondensacją pary wodnej w sposób regularny.

Co niepokojące, naraża to kierowców i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo - jeden na dziesięciu (10%) twierdzi, że miał wypadek lub był bliski wypadku w wyniku kondensacji.

Co więcej, ponad jedna trzecia (37%) z nich twierdzi, że do wypadku lub wypadku doszło, ponieważ próbowali oni wytrzeć przednią szybę.

Badanie wykazało również, że wielu kierowców nie wie, jak poradzić sobie z tym problemem. W rzeczywistości więcej niż jeden na dwudziestu (6%) przyznał, że nie robi nic, aby oczyścić przednią szybę, a 16% nie wie, jak się jej pozbyć.

Spośród osób, które próbowały poradzić sobie z kondensacją, trzy najczęstsze rozwiązania to:

    Włączenie klimatyzacji i czekanie, aż skropliny znikną przewietrzenie samochodu przez pozostawienie otwartych okien Zjechać na pobocze i wytrzeć szybę.

Aby pomóc kierowcom, Confused.com stworzył poręczny przewodnik, jak poradzić sobie z kondensacją pary wodnej w samochodach.

Kondensacja w samochodzie: szybkie rozwiązania

    Umyj samochód, aby pozbyć się cząsteczek brudu, które przyciągają wilgoć Pozbądź się wszelkich wilgotnych rzeczy, takich jak płaszcze i ręczniki Wypełnij parę rajstop żwirkiem dla kota i zostaw w samochodzie - pomoże to wchłonąć nadmiar wilgoci! Przewietrz samochód pozostawiając otwarte okna na kilka godzin (jeśli jest to bezpieczne) Włącz dmuchawę i klimatyzację, a następnie dokładnie wytrzyj szyby.

Zobacz

Przewodnik po złomowaniu samochodu

Udostępnij Facebook TwitterPonieważ świat stał się bardziej świadomy...

Najważniejsze wskazówki dotyczące...

Share Facebook Twitter Firma Graco, ekspert w dziedzinie...

Jak szybko dodać wartość do swojego samochodu

Udostępnij Facebook TwitterJeśli myślisz o budowaniu majątku, lub wymiany...