Polecamy

Jak samochodowe odświeżacze powietrza stały się popularne?

Jak przygotować samochód do detailingu

Blog

Sprytne sposoby radzenia sobie z kondensacją pary wodnej w samochodzie

Udostępnij Facebook Twitter

Nadszedł ten czas w roku, kiedy kondensacja pary wodnej w samochodach jest szczególnie kłopotliwa - zwłaszcza w starszych pojazdach.

Ostatnie badania przeprowadzone dla Confused.com ujawniły, że jeden na pięciu (20%) brytyjskich kierowców ma do czynienia z kondensacją pary wodnej w sposób regularny.

Co niepokojące, naraża to kierowców i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo - jeden na dziesięciu (10%) twierdzi, że miał wypadek lub był bliski wypadku w wyniku kondensacji.

Co więcej, ponad jedna trzecia (37%) z nich twierdzi, że do wypadku lub wypadku doszło, ponieważ próbowali oni wytrzeć przednią szybę.

Badanie wykazało również, że wielu kierowców nie wie, jak poradzić sobie z tym problemem. W rzeczywistości więcej niż jeden na dwudziestu (6%) przyznał, że nie robi nic, aby oczyścić przednią szybę, a 16% nie wie, jak się jej pozbyć.

Spośród osób, które próbowały poradzić sobie z kondensacją, trzy najczęstsze rozwiązania to:

    Włączenie klimatyzacji i czekanie, aż skropliny znikną przewietrzenie samochodu przez pozostawienie otwartych okien Zjechać na pobocze i wytrzeć szybę.

Aby pomóc kierowcom, Confused.com stworzył poręczny przewodnik, jak poradzić sobie z kondensacją pary wodnej w samochodach.

Kondensacja w samochodzie: szybkie rozwiązania

    Umyj samochód, aby pozbyć się cząsteczek brudu, które przyciągają wilgoć Pozbądź się wszelkich wilgotnych rzeczy, takich jak płaszcze i ręczniki Wypełnij parę rajstop żwirkiem dla kota i zostaw w samochodzie - pomoże to wchłonąć nadmiar wilgoci! Przewietrz samochód pozostawiając otwarte okna na kilka godzin (jeśli jest to bezpieczne) Włącz dmuchawę i klimatyzację, a następnie dokładnie wytrzyj szyby.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...