Polecamy

Pielęgnacja skórzanego wnętrza samochodu

Polerowanie ręczne vs polerowanie maszynowe

Blog

Jak przygotować się do idealnej rodzinnej wyprawy na kemping

Lato w pełni, więc Steve Backshall, telewizyjny poszukiwacz przygód, nawiązał współpracę z Toyotą, aby udzielić kilku niezbędnych wskazówek dotyczących biwakowania.

Autor i ekspert w dziedzinie dzikiej przyrody wykorzystuje swoją pasję do natury, aby dodać poczucia przygody do wakacji ze swoją rodziną - żoną Helen, ich trzyletnim synem Loganem i 15-miesięcznymi bliźniakami Kit i Willow.

""Wszystko zależy od P - wcześniejsze planowanie i przygotowanie zapobiega złym wynikom rodzicielskim" - uważa Steve.

Przyznaje jednak, że jego pierwsza próba biwakowania z trójką małych dzieci była zdezorganizowaną katastrofą: "To było wszystko w sklepie z zestawem, pieluchami i ogólną masakrą, ale uczucie obudzenia się z moim młodym synem chrapiącym obok mnie, bliźniakami czepiającymi się całej mojej żony i dźwiękiem łamiących się fal w naszych uszach było niezapomniane.

"Najważniejszymi rzeczami, które możesz spakować, są poczucie humoru i poczucie perspektywy. Pewne jest, że dyskomfort jest krótkotrwały, ale wspomnienia trwają wiecznie".

Zaufanym czterokołowym towarzyszem kempingowym Steve'a jest nowy siedmiomiejscowy Highlander, największy hybrydowo-elektryczny model SUV-a w gamie Toyoty.

kemping

Po dwóch latach użytkowania Toyoty RAV4 Hybrid, nowy pojazd jest idealny dla jego powiększającej się rodziny dzięki przestrzeni na dodatkowe siedzenia, bagaże i sprzęt.

Najlepsze wskazówki Steve'a Backshalla dotyczące tego, co zabrać na rodzinną przygodę na kempingu

  • Namiot: jak tylko zaczniesz biwakować z dziećmi, ilość zestawu, który masz, rośnie wykładniczo. Niezbędny jest namiot, który jest mały i lekki, szybko się rozkłada i ma dużo miejsca. Najważniejsze jest to, aby namiot był wystarczająco duży, aby cała rodzina mogła spać razem, a jednocześnie wystarczająco odporny na wiatr i warunki atmosferyczne, aby uniknąć przykrych niespodzianek w środku nocy.
  • Najlepsze jest gniazdo: łóżeczka turystyczne są nieporęczne i ciężkie, i rzadko kiedy są tak wygodne. Alternatywne rozwiązania, takie jak podróżne gniazdo, które można złożyć do małego plecaka, mogą stworzyć poręczne łóżeczko. Umieść je w namiocie lub nawet obok siebie na plaży, aby uzyskać natychmiastową strefę bezpiecznego snu dla niemowląt.
  • Wygodne fotele kempingowe: to mówi coś o ich związku, że jest to prezent, o który Steve poprosił Helen, aby dała mu na Gwiazdkę - wygodny i lekki fotel kempingowy, który można spakować. Steve twierdzi, że siedziałby w nim w domu przed telewizorem, gdyby tylko mógł.
  • Licencja na grillowanie: Steve mówi, że przed znalezieniem idealnego przenośnego grilla, gotowanie nad otwartym ogniem było loterią. Próby używania kłód lub cegieł jako podpór nieuchronnie kończyły się rozsypaniem spalonego jedzenia w popiół. Ten, którego używa, jest gotowy w kilka sekund i zamienia ognisko w kuchenkę. Zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i etykiety podczas używania otwartego ognia w każdym miejscu na zewnątrz.
  • Wózek"terenowy": wózek dziecięcy może być najdroższym elementem, którego będziesz potrzebować na wspaniałą rodzinną wycieczkę na kemping. Ważne jest, aby wybrać taki, który dobrze radzi sobie na nierównym terenie, z którym można biegać i który zapewnia maluchom naprawdę dobrą widoczność. Nieoczekiwaną zaletą jest siedzisko z tyłu buggy, na którym syn Steve'a uwielbia jeździć, kiedy czuje się leniwy.
  • Plecaki: podczas gdy buggy jest świetny, czasami chcesz pokonać poważny teren na piechotę, a nic na kółkach tego nie przetnie. Plecaki te są tak dobrze zaprojektowane, że dzieci czują się nieważkie. Steve przetestował ich jakość na kamienistych ścieżkach i górskich szlakach.
  • Kombinezony przeciwsłoneczne: Steve ma trójkę bardzo jasnych dzieci, więc ochrona przed słońcem jest niezbędna. Oznacza to upewnienie się, że kapelusze przeciwsłoneczne są na swoim miejscu i regularne stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych. Używanie kombinezonów przeciwsłonecznych oznacza, że zawsze możesz sprawdzić, gdzie są dzieci, a ponadto są one wygodne, ponieważ szybko wysychają.
  • Samochód: Kemping to nie tylko miejsce końcowe, ale także podróż po drodze, a utrzymanie dobrego nastroju przed dotarciem do kempingu opiera się na dobrym wyborze pojazdu. Steve miał Toyotę RAV4 Hybrid przez dwa lata i uwielbiał ją, ponieważ była ekonomiczna, cicha i przestronna - wszystko, czego potrzebujesz, aby bezstresowo dojechać na kemping. Służyła wiernie jako jego wózek kempingowy, rama wspinaczkowa dla dzieci i mobilna baza wypadowa, i nigdy go nie zawiodła. Jego nowa Toyota Highlander ma dodatkowy rząd tylnych siedzeń, co oznacza, że Steve może wygodnie załadować wszystkie dzieci, Helen, a nawet jej mamę.
  • Kamizelki wypornościowe: są niezbędne, jeśli dzieci są na wodzie lub w jej pobliżu. Są one dobrze dopasowane i Steve upewnia się, że wszystkie dzieci mają je na sobie, gdy tylko znajdą się w pobliżu wody.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...