Polecamy

Niezwykłe fakty o oponach samochodowych

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Blog

Nowe Bugatti za mniej niż 30,000 funtów?

Udostępnij Facebook Twitter

Legendarna luksusowa marka Bugatti daje 500 klientom szansę na zakup retro-eleganckiego samochodu za cenę średniej wielkości SUV-a.

Baby II jest repliką kultowego Bugatti Type 35 o wielkości trzech czwartych, więc teoretycznie mogą nim jeździć zarówno dorośli, jak i dzieci.

Samochód jest hołdem dla półskalowego Type 35 zbudowanego dla najmłodszego syna Ettore Bugatti, Rolanda, z okazji jego czwartych urodzin w 1926 roku.

To, co w zamyśle Ettore i jego najstarszego syna Jeana miało być jednorazowym egzemplarzem, stało się oficjalnym pojazdem Bugatti. Opinie klientów odwiedzających Molsheim były tak pozytywne, że samochód trafił do produkcji i był sprzedawany w latach 1927-1936. W ten sposób narodziło się Bugatti "Baby".

Powstanie tylko 500 egzemplarzy Baby II, a ich cena będzie wynosić od 30 000 euro, czyli około 25 800 funtów (plus podatki i dostawa).

Podobnie jak oryginalny Baby, Baby II posiada elektryczny układ napędowy z napędem na tylne koła, zasilany bateriami. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Baby II posiada wymienne zestawy baterii litowo-jonowych, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, a nawet hamowanie odzyskowe.

Dla kierowców o różnej posturze samochód będzie wyposażony w dwa tryby mocy do wyboru: "tryb dziecięcy" o mocy 1 kW i prędkości maksymalnej ograniczonej do 20 km/h oraz "tryb dorosły" o mocy 4 kW i prędkości maksymalnej ograniczonej do 45 km/h.

Dodatkowo, dla tych entuzjastów, którzy pragną jeszcze większego tempa, dostępna jest opcjonalna aktualizacja "Speed Key" (podobnie jak Speed Key dla jego starszego brata, Chirona!), która pozwala na uzyskanie mocy do 10kW i wyłącza ogranicznik prędkości.

W kokpicie Baby II znajduje się charakterystyczna dla Bugatti toczona aluminiowa deska rozdzielcza, skórzane siedzenie, odtworzona w skali skali charakterystyczna czteroramienna kierownica Type 35 i niestandardowe instrumenty Bugatti.

Nadwozie samochodu pomalowane jest w tradycyjnym kolorze French Racing Blue, choć nabywcy będą mogli zamówić samochód w wielu innych kolorach.

Charakterystyczne ośmioramienne aluminiowe felgi są replikami przełomowego projektu Ettore Bugatti z 1924 roku i posiadają nowoczesne hamulce na każdym kole. Wreszcie, potężne reflektory przednie oświetlają drogę młodym i starszym kierowcom, niezależnie od tego, czy odkrywasz nowe krajobrazy, czy pokonujesz lokalny tor kartingowy.

Mimo że Baby II jest najmniejszym członkiem rodziny Bugatti, ma wiele wspólnego ze swoimi większymi braćmi.

Na nosie samochodu dumnie widnieje słynna plakietka Bugatti "Macaron", wykonana z 50 g litego srebra, podobnie jak Chiron.

Każdy samochód jest również wyposażony w numerowaną tabliczkę z limitowanej edycji, a samochody zamówione w 2019 roku będą również zawierały plakietkę upamiętniającą 110. rocznicę powstania Bugatti.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...