Polecamy

Oryginalne Mini odrodziło się jako luksusowy samochód terenowy

Bezpieczeństwo pojazdów przystosowanych do przewozu osób na...

Blog

Oryginalne Mini odrodziło się jako luksusowy samochód terenowy

Ikoniczny brytyjski samochód dla ludu, Mini, został przeprojektowany na miarę XXI wieku, łącząc nowoczesną technologię i łączność z technikami budowania nadwozi na zamówienie.

Mini Remastered by David Brown Automotive to niecierpliwie oczekiwany drugi model, który został wyprodukowany przez brytyjską firmę produkującą nadwozia w niskich seriach.

Oparty na klasycznym Mini i odrodzony jako miejski samochód do nowoczesnego życia, samochód jest oferowany z nowoczesną technologią i udogodnieniami, w tym Apple CarPlay i Android Auto, Keyless-Go, łączność USB i całkowicie nowy, w pełni szyty na miarę i ręcznie wykonany układ wnętrza.

W całości zbudowany ręcznie przy użyciu tradycyjnych technik budowy nadwozi w nowej siedzibie firmy w Silverstone, jest dostępny w standardowym wykończeniu oraz w dwóch limitowanych edycjach specjalnych - "Inspired by Café Racers" i "Inspired by Monte Carlo" - z unikalnymi wykończeniami nadwozia, wnętrza i akcesoriów.

Do tej pory David Brown Automotive był najbardziej znany ze swojego wartego 500 000 funtów Speedback GT - sportowego samochodu w stylu lat 60-tych, opartego na podwoziu Jaguara XKR z więcej niż odrobiną Astona Martina DB5.

Mini Remastered wykorzystuje szereg luksusowych materiałów i wykończeń, aby stworzyć klasyczne Mini najwyższej klasy.

mini

Każdy samochód jest budowany ręcznie od podstaw przy użyciu zupełnie nowych paneli nadwozia, które David Brown Automotive udoskonala we własnym zakresie, aby uzyskać gładkie i dokładne powierzchnie o idealnych liniach zamknięcia.

Kształt nadwozia został dopracowany, wizualnie złagodzony i "oczyszczony" poprzez usunięcie szwów w sylwetce i wspawanie specjalnie zaprojektowanych belek konstrukcyjnych, z dodatkowymi rozpórkami dla zwiększenia sztywności. Każdy samochód przechodzi również pracochłonny proces wygłuszania, aby zapewnić pasażerom komfort w kabinie.

Nowoczesne elementy przeniesione z modelu Speedback GT obejmują wykonane na zamówienie aluminiowe kratki i w pełni LED-owy zestaw tylnych świateł z detalami i ramkami przypominającymi klejnoty.

Każdy samochód posiada również ręcznie wykonane emaliowane plakietki David Brown Automotive oraz nowoczesne detale, takie jak światła kałużowe zamontowane na każdym klasycznym lusterku skrzydłowym w stylu pocisku.

Wnętrze oferuje rzeźbione na zamówienie fotele oraz wykończenie deski rozdzielczej farbą, skórą i tkaniną. Wysokiej klasy retro tarcze zegarów Smiths, grawerowana kierownica Moto-Lita Davida Browna Automotive z podwyższoną pozycją jazdy oraz dodanie uchwytu na kubek do konsoli środkowej sprawiają, że Mini Remastered jest jednym z najbardziej luksusowych klasycznych samochodów, jakie kiedykolwiek zostały ponownie wymyślone.

Każdy Mini Remastered będzie dostarczany z silnikiem o pojemności 1275 cm3 lub 1310 cm3 poddanym regeneracji i z mocą zwiększoną nawet o 50%, a także z w pełni odnowioną czterobiegową skrzynią biegów, zmodernizowanym zawieszeniem i hamulcami.

Każdy samochód będzie przechodził czterotygodniowy proces malowania dla uzyskania ostatecznego wykończenia, a klienci będą mogli wybrać własne kolory. Uważa się, że samochody będą wyceniane od 50 000 do 70 000 funtów.

Mini Remastered by David Brown Automotive zostanie zaprezentowane publiczności podczas zbliżającego się pokazu Top Marques Monaco, który odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia w Grimaldi Forum w Monte Carlo. Więcej informacji na: http://fiat-furious.pl

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...