Polecamy

Przywracanie blasku wyblakłym i mętnym reflektorom

Jaki wpływ będzie miało IoT na przemysł samochodowy?

Blog

Wycieczki drogowe: wszystko, co musisz wiedzieć

Typowa podróż trwa nieco poniżej czterech godzin, obejmuje 150 mil i zawiera 41 piosenek do śpiewania - wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Esso.

Ponad jedna trzecia z 2,000 zapytanych dorosłych uważa, że jednym z najważniejszych aspektów podróży jest to, z kim podróżują, podczas gdy trzech pasażerów i kierowca to preferowana liczba.

Okazało się również, że przeciętnie w ciągu roku Brytyjczycy wybierają się w osiem podróży - 61% z nich ma już zaplanowaną jedną.

Spośród nich 43 procent planuje podróż ze swoim partnerem, 20 procent z dziećmi, a 10 procent z rodzicami.

Inne ważne aspekty podróży drogowej to dobra pogoda (36 procent), sceneria (31 procent) i miejsce docelowe (31 procent).

Utwory "Dancing Queen" Abby, "Livin' on a Prayer" Bon Jovi i "Happy" Pharrella Williama zostały uznane za najlepsze piosenki do śpiewania w samochodzie, które przekraczają różnice pokoleniowe, podczas gdy "Mr Brightside" The Killers jest zdecydowanym faworytem wśród millenialsów.

droga

Esso, które jest partnerem technicznym zespołu Red Bull Racing Honda Formula 1, zapytało kierowców Maxa Verstappena i Sergio Pereza o ich wspomnienia z podróży samochodem w dzieciństwie.

"Długie przejażdżki, które pamiętam, były z powrotem w dzień z moim tatą", powiedział Max. "Słuchaliśmy muzyki z lat 70-tych, 80-tych, 90-tych - od Elvisa Presleya, przez Michaela Jacksona, po Barry'ego White'a, wiesz, wszystkie tego typu rzeczy".

Badania ujawniły również, że jeden na sześciu Brytyjczyków uważa również, że regularne zaplanowane przystanki są niezbędne, z typowym "pit stopem" trwającym 17 minut, który zazwyczaj obejmuje zatrzymanie się na stacji benzynowej (40 procent), odwiedzenie punktu widokowego (33 procent) i cieszenie się piknikiem (25 procent).

Ulubione gry samochodowe to "I Spy" (20 proc.), wykrywanie nietypowych tablic rejestracyjnych (10 proc.) i "20 pytań" (10 proc.). Inne popularne gry to "Zgadnij melodię", "Znajdź zwierzę" i "Żółty samochód".

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...