Polecamy

25 rzeczy, których kierowcy obawiają się najbardziej

Pięć rzeczy, które musisz zamówić do swojego samochodu

Blog

F-150 Separatory oleju przetestowane i objaśnione - Czy Twój F-150 potrzebuje kanistra?

 

W tym odcinku serii AmericanTrucks (AT) "What's Up With That?". YouTube Series, Justin Dugan przeprowadza ciągły test skuteczności separatorów oleju przy użyciu swojego F-150 Raptor z 2017 roku. Separator oleju, czasami nazywany "kanałem wyłapującym", jest instalowany w linii z systemem wentylacji skrzyni korbowej pojazdu (PCV) w celu wychwytywania przedmuchów. Ponieważ silniki z wymuszonym zapłonem są podatne na przedmuch, gdzie zwiększone ciśnienie w cylindrze powoduje, że olej przedostaje się przez pierścienie tłokowe do skrzyni korbowej silnika, separator oleju jest korzystny w przechwytywaniu oleistych oparów, aby zapobiec koksowaniu zaworów wlotowych. Kanistry mogą być niezwykle przydatne w utrzymaniu i zabezpieczeniu silników z bezpośrednim wtryskiem, które nie posiadają dodatkowego wtrysku portowego, takich jak 2011-2014 3,5L EcoBoost oraz 2015-2017 2,7L (Nano) EcoBoost.

W tym filmie, Justin wyjaśnia 'Blow-by', jak również historię i znaczenie systemów PCV, używając serii animowanych grafik. Po zapoznaniu się z budową i działaniem separatora oleju JLT V3.0, Justin pokazuje, jak łatwo jest go zainstalować w swoim Raptorze Gen 2, a następnie przeprowadza 4-tygodniowy test na dystansie 2000 mil. Na koniec Justin wraca pamięcią do czasów licealnych, mierząc wychwyconą oleistą pozostałość za pomocą cylindra z podziałką.

"To może być mój ulubiony odcinek 'What's Up With That' do tej pory. Jestem naprawdę dumny z tego odcinka, a także z ciężkiej pracy, jaką nasz zespół wideo włożył w grafikę, aby pomóc opowiedzieć historię o tym, czym jest przedmuch oraz jak działa system PCW". - Justin Dugan 

O AmericanTrucks

AmericanTrucks jest uważany za jednego z najlepszych, najbardziej wiarygodnych sprzedawców online na rynku wtórnym, oferujących części i akcesoria do samochodów F-150, F-250, Silverado, Sierra i RAM. Dostosowując się do potrzeb i wymagań właścicieli i entuzjastów późnych modeli ciężarówek, AmericanTrucks zapewnia najlepsze części i wsparcie prawdziwych ekspertów w dziedzinie ciężarówek. Zlokalizowany w pobliżu Filadelfii, AmericanTrucks jest oddany oferowaniu społeczności ciężarówek z najwyższej jakości części i obsługi klienta. Odwiedź AmericanTrucks, aby uzyskać więcej informacji.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...