Polecamy

Niezwykłe fakty o oponach samochodowych

Co to jest Detailing samochodowy?

Blog

Dlaczego nowy Nissan Qashqai to zapach nieba?

Share
  • Facebook
  • Twitter

Poznajcie Petera Karla Eastlanda - człowieka, który, jak twierdzi Nissan, pomógł uzyskać pożądany "zapach nowego samochodu" w najnowszym modelu Qashqai.

Peter, który pracuje jako główny inżynier ds. oceny zapachu w Europejskim Centrum Technicznym Nissana, jest obdarzony niezwykle wyostrzonym zmysłem węchu - z czego zdał sobie sprawę już w młodym wieku.

Wraz z grupą innych inżynierów i techników jest odpowiedzialny za to, aby zapach wywoływał pozytywne reakcje wśród klientów Nissana na nowe samochody.

"Naszym celem jest zapewnienie klientom jak najlepszych wrażeń sensorycznych" - powiedział Peter. "Podczas gdy gusta i preferencje ewoluują z biegiem czasu, zapach pozostaje niezmienny.

"Dlatego częścią naszej pracy jest upewnienie się, że każdy materiał, którego używamy, zawsze będzie idealny pod względem zapachu i że wszystkie zmysły są zharmonizowane".

Od najwyższej jakości skóry po polimery, każda część jest rygorystycznie oceniana w symfonii nauki i sztuki - zapewniając bezkompromisowe wrażenia z życia na pokładzie i posiadania.

Proces oceny łączy w sobie ocenę obiektywną i subiektywną, czego efektem jest rygorystyczny proces, który nie pozostawia kamienia na kamieniu w dążeniu do uzyskania idealnego "zapachu nowego samochodu".

"Zapach nowego samochodu nie jest jedynie konsekwencją procesu produkcyjnego; w fazie rozwoju nowego pojazdu poświęcamy miesiące pracy na dokładną analizę wykorzystania materiałów i substancji chemicznych, takich jak tkanina siedzeń, kleje i polimery, aby upewnić się, że nie powodują one powstawania nieprzyjemnego zapachu dla pasażerów samochodu" - dodaje David Moss, starszy wiceprezes ds. badań i rozwoju regionu.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...