Polecamy

Czy jazda z niskim ciśnieniem w oponach jest niebezpieczna? (i co...

Bezpieczeństwo pojazdów przystosowanych do przewozu osób na...

Blog

Chroń swojego psa przed chłodem w samochodzie

Wraz z powrotem upalnej pogody, organizacja GEM Motoring Assist zachęca właścicieli zwierząt do zapewnienia swoim psom bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży samochodem.

I pamiętaj, że pozostawienie zwierzęcia w gorącym pojeździe jest zarówno niebezpieczne, jak i nielegalne.

"Jeśli pies zachoruje lub umrze, prawdopodobnie staniesz przed zarzutem okrucieństwa wobec zwierząt zgodnie z Animal Welfare Act 2006", ostrzega szef GEM Neil Worth. "To wykroczenie może przynieść karę pozbawienia wolności do sześciu miesięcy i / lub grzywnę w wysokości do 20 000 £".

pies samochód

Podróżowanie z psami w samochodach: porady na gorącą pogodę

  • W cieplejsze dni zostaw psa w domu.
  • Jeśli jednak musisz przewieźć psa, zabierz ze sobą dużo świeżej wody pitnej oraz miskę. Zapewnij psu możliwość chłodzenia się w czasie podróży.
  • Nie pozwól psu podróżować bez opieki. Zamiast tego użyj odpowiedniego koszyka podróżnego lub klatki, aby stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń. Dostępne są również pasy bezpieczeństwa dla psów i uprzęże podróżne.
  • Podczas długich podróży rób dużo postojów, aby pies mógł się dobrze napić wody. Zwierzęta nie są w stanie pocić się w taki sposób, jak ludzie. Psy chłodzą się dysząc i pocąc się przez łapy, dlatego wystarczy kilka minut, aby psy pozostawione w samochodach w gorące dni zaczęły odczuwać niepokojące objawy udaru cieplnego.
  • Jeśli podejrzewasz, że Twój pies dostaje udaru cieplnego podczas podróży, zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu i znajdź chłodne i zacienione miejsce. Jeśli jednak pojawią się objawy wyczerpania cieplnego (np. nadmierne pragnienie, silne dyszenie, przyspieszony puls, gorączka, wymioty, zaszklone oczy, zawroty głowy), należy niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii.
  • Jeśli zobaczysz zwierzę w pojeździe w gorący dzień, podejmij natychmiastowe działania. Na przykład, jeśli jesteś w supermarkecie, na terenie serwisu drogowego lub na parkingu centrum ogrodniczego, zanotuj markę, model, kolor i numer rejestracyjny samochodu, a następnie wejdź do środka i poproś o ogłoszenie. Jeśli to nie sprowadzi właściciela na zewnątrz, lub jesteś w miejscu, gdzie znalezienie właściciela jest niemożliwe, zadzwoń pod numer 999 i poproś o policję.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...