Polecamy

Kod P1684 - znaczenie, przyczyny, objawy (i jak go naprawić)

Przewodnik po złomowaniu samochodu

Blog

Co decyduje o dobrej umowie leasingu samochodu?

 

Z pewnością znasz już różne korzyści płynące z leasingu samochodu w porównaniu do zakupu samochodu, ale wiedza o tym, co sprawia, że dobra umowa leasingu samochodu w porównaniu do złej, wymaga innego poziomu zrozumienia. W wielu przypadkach, cena, którą oferuje się za leasing samochodu może być wrażliwe na czas, a zatem zmienia się w zależności od czynników na rynku, takich jak sytuacja gospodarcza, koszty paliwa lub po prostu dostępność określonego pojazdu. Jest to produkt uboczny rynku, na którym działa leasing samochodowy, i ogólnie rzecz biorąc, czynniki te są poza Twoją kontrolą.

Istnieje jednak wiele elementów składowych umowy leasingu samochodu, które można monitorować i analizować, aby zapewnić sobie najlepszą możliwą ofertę, a my przyjrzeliśmy się im tutaj.

Znajdź odpowiedni samochód

Możemy całą noc rozmawiać o finansowym aspekcie umowy leasingu samochodu, ale przede wszystkim samochód musi być dla Ciebie odpowiedni. Może to być leasing osobisty lub leasing biznesowy, więc różne czynniki wchodzą w grę, ale samochód może wymagać ekonomicznego działania, może wymagać niskiej emisji CO2, może wymagać zachowania wysokiej wartości, może wymagać dużej przestrzeni bagażowej dla rodziny, może wymagać dobrej jazdy po autostradzie lub w mieście. Możesz nawet po prostu potrzebować pewnego koloru samochodu. Ale będziesz jeździć to wokół każdego dnia w czasie trwania umowy, więc samochód musi być prawo, a kiedy już to znajdziesz, możesz zacząć porównywać różne oferty.

Uzgodnij właściwą cenę

Mitem jest, że im większa specyfikacja samochodu, tym droższy będzie leasing. Czasami jest wręcz przeciwnie. Niektóre nowsze i bardziej zaawansowane technicznie samochody lepiej zachowują swoją wartość i nie ulegają tak szybkiej deprecjacji, a więc oferują większą wartość dla dealera na koniec leasingu, dzięki czemu może on sobie pozwolić na zaoferowanie lepszej oferty w zakresie miesięcznych płatności. Samochód o niższej specyfikacji może szybciej tracić na wartości, a zatem jego leasing może być droższy. Ostatecznie pakiet finansowy musi odpowiadać obu stronom; Tobie, ponieważ musisz płacić go co miesiąc, oraz firmie leasingowej, ponieważ chce, abyś mógł sobie na niego pozwolić. Dlatego warto dążyć do wypracowania pakietu finansowego, który będzie korzystny dla wszystkich.

Elastyczność

Ogólną zasadą jest, że jeśli możesz sobie pozwolić na zapłacenie większej kwoty na poczet kaucji za leasing, sprawi to, że twoje miesięczne płatności będą bardziej przystępne. Większość firm leasingowych jest elastyczna w tym zakresie. Jednakże, może Ci odpowiadać płacenie mniej depozytu i więcej za miesięczne płatności. Dobra oferta będzie miała tę elastyczność wbudowaną w nią.

Nowe lub używane opcje

Leasing nowego samochodu jest często lepszą opcją, ponieważ, cóż, każdy kocha nowy samochód do jazdy, ale także jesteś chroniony przez gwarancję producenta. Nie zawsze jest to możliwe w przypadku samochodów używanych, chociaż leasing samochodów używanych nadal jest korzystny.

Brak ukrytych kosztów

Ogólnie przyjmuje się, że większość ofert leasingu samochodów zawiera pakiet serwisowy i konserwacyjny oraz podatek drogowy w opłatach miesięcznych. Opłaty administracyjne również powinny być uiszczane z góry, a Ty wiesz, że będziesz musiał płacić za własne paliwo, ubezpieczenie i (w stosownych przypadkach) przegląd techniczny. Tak więc nie powinno być żadnych ukrytych kosztów, a dobra oferta leasingu samochodu zapewni, że jesteś w pełni świadomy wszystkich swoich obowiązków finansowych i może budżet odpowiednio.

Dopłata za przejechane kilometry

Musisz zadać sobie pytanie, ile jeździsz w ciągu roku, aby znaleźć najlepszą i najbardziej odpowiednią ofertę leasingu samochodu. Wszystkie oferty mają limit kilometrów, którego nie wolno przekroczyć, a w razie przekroczenia płaci się opłatę za nadwyżkę. Powinieneś sprawdzić te opłaty za nadwyżkę, aby ocenić reperkusje przekroczenia limitu, ale dobra oferta będzie oparta na realistycznym limicie kilometrów, który sprawia, że leasing pojazdu jest przystępny cenowo.

Długość umowy dopasowana do potrzeb

Jest to oczywiście największy czynnik przy ustalaniu miesięcznych kosztów, więc jak długo chcesz mieć samochód? Dobra oferta da Ci wiele możliwości, a nawet wybór, aby wydłużyć lub skrócić dzierżawę, jeśli okoliczności się zmienią. Chcesz mieć taką elastyczność dostępną dla Ciebie, chociaż ogólnie rzecz biorąc, sama natura leasingu samochodów oznacza, że kierowcy lubią jeździć nowymi samochodami tak często, jak tylko mogą, więc długość umowy wynosi zazwyczaj tylko jeden lub dwa lata.

Regulowany przez FCA

Jeśli firma leasingowa jest regulowana przez Financial Conduct Authority, to powinno to dać Ci wystarczający spokój, że umowa leasingu samochodu, którą otrzymasz, będzie uczciwa i sprawiedliwa. Dealerzy regulowani przez FCA muszą przestrzegać paktu uczciwego traktowania i dlatego jest to wbudowane we wszystkie oferty pod względem najnowszych cen rynkowych, braku ukrytych kosztów i elastyczności warunków.

Więcej na: http://fiat-furious.pl

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...