Polecamy

Jak przygotować samochód do oklejania

Sztorm Gareth: najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy

Blog

Najważniejsze wskazówki dotyczące podróżowania z dziećmi

Share
  • Facebook
  • Twitter

Firma Graco, ekspert w dziedzinie fotelików samochodowych, rozpoczęła kampanię bezpieczeństwa we współpracy z Halfords i Dadsnet, której celem jest pomoc rodzicom w osiągnięciu najważniejszego celu - bezpiecznej i szczęśliwej podróży samochodem z dziećmi.

Według badań przeprowadzonych wśród 15 000 użytkowników Instagrama firmy Graco, rodzice traktują priorytetowo trzy kluczowe czynniki związane z podróżą - bezpieczeństwo, rozrywkę i czystość.

Utrzymanie czystości
82 procent przyznaje, że stara się utrzymywać foteliki samochodowe dzieci w czystości, a 83 procent używa chusteczek dla dzieci do wszystkiego - lepkich rąk i twarzy, fotelików samochodowych, deski rozdzielczej, oparć siedzeń i zabłoconych butów!

Dobra zabawa
Jeśli chodzi o rozrywkę, 62% dzieci ma w samochodzie elektroniczny gadżet, a 62% korzysta ze starego, dobrego śpiewania, aby zwalczyć nudę. (Graco stworzyło listę odtwarzania w serwisie Spotify, zawierającą ulubione utwory, które według ich zwolenników są ulubionymi utworami rodzinnymi).

Dbałość o bezpieczeństwo
Aż 98 procent twierdzi, że bezpieczeństwo jest ich najwyższym priorytetem, ale ponad połowa (56 procent) przyznaje, że zawsze się spieszy.

Kampania na rzecz bezpieczeństwa obejmuje porady, filmy informacyjne i najistotniejsze przesłania dotyczące bezpieczeństwa w postaci łatwego do zapamiętania akronimu H.A.P.P.Y.

Pięciostopniowa kontrola bezpieczeństwa "H.A.P.P.Y".

H: Uprząż i kierownica
Uprząż powinna być zawsze równa/pozioma z ramionami dziecka. Jedna na 10 osób śledzących Graco na Instagramie podróżuje z uprzężą/zagłówkiem umieszczonym zbyt wysoko. W przypadku nosidełek dla niemowląt z grupy 0+/i-Size kierownica musi być ustawiona pionowo, ponieważ działa jako dodatkowy środek bezpieczeństwa w razie wypadku. Jedna trzecia (35 procent) użytkowników mediów społecznościowych firmy Graco przyznaje, że podróżuje z opuszczoną rączką.

A: Poduszka powietrzna
Sześć procent zwolenników firmy Graco nie dezaktywuje poduszki powietrznej przedniego fotela pasażera, gdy dziecko podróżuje w nosidełku zwrócone tyłem do kierunku jazdy. Wyłączenie poduszki powietrznej w przypadku przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy jest wymogiem prawnym dla bezpieczeństwa dziecka. Należy zawsze sprawdzić instrukcję obsługi pojazdu oraz instrukcję obsługi fotelika samochodowego. Zaleca się, aby dzieci poniżej 12 roku życia nie podróżowały na przednim siedzeniu pasażera.

P: Test uszczypnięcia (możesz go znać jako zasadę dwóch palców)
Aby upewnić się, że pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa są bezpieczne i nie są zbyt luźne, spróbuj ścisnąć taśmę pasa - jeśli możesz ścisnąć ją tak, że materiał zgina się w palcach, pasy są zbyt luźne. Ponad połowa (60 procent) użytkowników Graco nie wie o tym prostym teście.

P: Strona pasażera
Najmłodszego pasażera zawsze umieszczaj za fotelem pasażera. W razie wypadku, awarii lub po prostu podczas parkowania samochodu bezpieczniej jest pochylić się, aby wyjąć malucha z samochodu, stojąc po drugiej stronie.

Y: Lata, wzrost czy waga?
Sprawdzaj, czy Twoje dziecko siedzi w foteliku odpowiednim dla jego wzrostu i wagi - miara wieku jest tylko sugerowaną wskazówką. Istnieją dwa przepisy, które są obecnie w użyciu: R44 i R129. Foteliki R44 są pogrupowane według wagi, natomiast foteliki R129 (i-Size) są zdefiniowane według wzrostu.

Zobacz

Dlaczego młodzi ludzie zwlekają z prowadzeniem...

Share Facebook Twitter Nowe badania przeprowadzone przez IAM...

Spokojna jazda dzięki oponom całorocznym

Share Facebook Twitter Mamy do czynienia z kompletem opon Goodyear...

Bezpieczeństwo pojazdów przystosowanych do...

Obecnie w Wielkiej Brytanii, WAV, czyli pojazdy dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, są...