Polecamy

Pięć rzeczy, które musisz zamówić do swojego samochodu

Jak przygotować się do idealnej rodzinnej wyprawy na kemping

Blog

Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, które pomogą kierowcom poruszać się po wiejskich drogach

Share
  • Facebook
  • Twitter

Według nowych badań przeprowadzonych przez jednego z największych brytyjskich ubezpieczycieli samochodów, Ageas, i RAC, trzech na dziesięciu kierowców tak bardzo obawia się wąskich wiejskich uliczek, że celowo ich unika.

Co więcej, wielu kierowców jest gotowych na objazd o długości 16 mil lub 25 minut, aby je ominąć.

Ponieważ miliony Brytyjczyków wskakuje do swoich samochodów i wyjeżdża tego lata na wakacje na wsi, dane podkreślają, jak bardzo wielu kierowców - zwłaszcza tych mieszkających w miastach - jest zaniepokojonych wiejskimi drogami w Wielkiej Brytanii, które stanowią ponad połowę wszystkich dróg w kraju.

Ponad połowa kierowców (58%) twierdzi, że korzystanie z wąskich wiejskich dróg jest dla nich stresujące, a odsetek ten wzrasta do 76% w przypadku kierowców mieszkających w miastach.

Dwie największe przyczyny stresu, według badań, to trudność w przeciskaniu się obok innych pojazdów w ciasnych miejscach (62%) i strach przed zderzeniem z innym pojazdem (61%).

RAC ma te trzy proste wskazówki, które pomogą kierowcom bezpiecznie i bezstresowo pokonywać wiejskie drogi tego lata...

Sprawdź dokładnie swoją trasę - jeśli korzystasz z nawigacji satelitarnej, przed wyruszeniem w drogę dokładnie zapoznaj się z sugerowaną trasą i sprawdź, czy nie jest łatwiej i wygodniej trzymać się głównych dróg. Uważaj też na nawigacje satelitarne zalecające objazdy wąskimi uliczkami, aby zyskać kilka minut - to czas, który łatwo stracić, gdy napotkasz nadjeżdżający ruch. Nie bój się jechać dłuższą drogą - być może dodatkowe 16 mil lub 25 minut jest tego warte.

Nabierzwprawy - jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pokonywania wąskich dróg, to przed presją rodzinnych wakacji poćwicz jazdę na kilku z nich w pobliżu domu.

Niespiesz się - podczas gdy wiele dróg wiejskich może mieć ograniczenia prędkości do 60 mil na godzinę, nie oznacza to, że jest to właściwa prędkość do jazdy - w rzeczywistości, w wielu przypadkach jest to bardzo niebezpieczne. Przeczytaj uważnie drogę i zastanów się, jaką masz widoczność do przodu. Jeśli jest ona wąska i kręta, zmniejsz odpowiednio prędkość.

Zobacz

Przewodnik po złomowaniu samochodu

Udostępnij Facebook TwitterPonieważ świat stał się bardziej świadomy...

Najważniejsze wskazówki dotyczące...

Share Facebook Twitter Firma Graco, ekspert w dziedzinie...

Sprytne sposoby radzenia sobie z kondensacją...

Udostępnij Facebook TwitterNadszedł ten czas w roku, kiedy kondensacja pary...