Polecamy

Niezwykłe fakty o oponach samochodowych

Kiedy należy pilnie wymienić płyn hamulcowy?

Blog

Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, które pomogą kierowcom poruszać się po wiejskich drogach

Share
  • Facebook
  • Twitter

Według nowych badań przeprowadzonych przez jednego z największych brytyjskich ubezpieczycieli samochodów, Ageas, i RAC, trzech na dziesięciu kierowców tak bardzo obawia się wąskich wiejskich uliczek, że celowo ich unika.

Co więcej, wielu kierowców jest gotowych na objazd o długości 16 mil lub 25 minut, aby je ominąć.

Ponieważ miliony Brytyjczyków wskakuje do swoich samochodów i wyjeżdża tego lata na wakacje na wsi, dane podkreślają, jak bardzo wielu kierowców - zwłaszcza tych mieszkających w miastach - jest zaniepokojonych wiejskimi drogami w Wielkiej Brytanii, które stanowią ponad połowę wszystkich dróg w kraju.

Ponad połowa kierowców (58%) twierdzi, że korzystanie z wąskich wiejskich dróg jest dla nich stresujące, a odsetek ten wzrasta do 76% w przypadku kierowców mieszkających w miastach.

Dwie największe przyczyny stresu, według badań, to trudność w przeciskaniu się obok innych pojazdów w ciasnych miejscach (62%) i strach przed zderzeniem z innym pojazdem (61%).

RAC ma te trzy proste wskazówki, które pomogą kierowcom bezpiecznie i bezstresowo pokonywać wiejskie drogi tego lata...

Sprawdź dokładnie swoją trasę - jeśli korzystasz z nawigacji satelitarnej, przed wyruszeniem w drogę dokładnie zapoznaj się z sugerowaną trasą i sprawdź, czy nie jest łatwiej i wygodniej trzymać się głównych dróg. Uważaj też na nawigacje satelitarne zalecające objazdy wąskimi uliczkami, aby zyskać kilka minut - to czas, który łatwo stracić, gdy napotkasz nadjeżdżający ruch. Nie bój się jechać dłuższą drogą - być może dodatkowe 16 mil lub 25 minut jest tego warte.

Nabierzwprawy - jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pokonywania wąskich dróg, to przed presją rodzinnych wakacji poćwicz jazdę na kilku z nich w pobliżu domu.

Niespiesz się - podczas gdy wiele dróg wiejskich może mieć ograniczenia prędkości do 60 mil na godzinę, nie oznacza to, że jest to właściwa prędkość do jazdy - w rzeczywistości, w wielu przypadkach jest to bardzo niebezpieczne. Przeczytaj uważnie drogę i zastanów się, jaką masz widoczność do przodu. Jeśli jest ona wąska i kręta, zmniejsz odpowiednio prędkość.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...