Polecamy

Powłoka ceramiczna - co trzeba wiedzieć i jak o nią dbać?

Jakie są korzyści z leasingu samochodu?

Blog

4 wskazówki, jak zapobiegać kradzieży samochodu bez kluczyka

Share
  • Facebook
  • Twitter

Kradzież bezkluczykowa, znana również jako kradzież przekaźnikowa, ma miejsce wtedy, gdy złodziej włamuje się do kluczyków do samochodu "keyless entry" za pomocą urządzenia znajdującego się poza domem ofiary.

W tym rodzaju kradzieży, wszystko, co złodziej potrzebuje jest blisko czujnika klucza i może łatwo włamać się do jego sygnału, aby odblokować samochód i odjechać.

Należy jednak pamiętać, że istnieją dwa rodzaje kluczy - jeden z przyciskiem do otwierania i drugi z czujnikami, które odblokowują samochód, gdy tylko zbliżymy się do drzwi.

Zazwyczaj w przypadku kradzieży "przekaźnikowej" to właśnie kluczyk z czujnikami stanowi zagrożenie, do tego stopnia, że złodziej musi być w odległości kilku metrów od kluczyka, aby włamać się do niego za pomocą sprzętu "przekaźnikowego".

Zajmuje im to zaledwie 20-30 sekund, dlatego też należy podjąć pewne działania na własną rękę, aby zapobiec możliwości kradzieży samochodu bez klucza.

Więc bez dalszych ceregieli, spójrzmy na niektóre z tych środków!

1. Używaj torebek Faradaya

Idealnie, jeśli masz bezkluczykowe wejście samochodu, należy upewnić się, że trzymasz te klucze z dala od drzwi i okien, aby nie dać żadnych możliwości złodzieja do kradzieży.

Alternatywnie, możesz przechowywać klucze w pudełku, torbie lub etui, aby utrzymać czujniki w nienaruszonym stanie i uniknąć kradzieży bez klucza. Pamiętaj, aby zrobić to również z wszystkimi zapasowymi kluczami.

W tym miejscu z pomocą przychodzą woreczki Faradaya - są one specjalnie zaprojektowane, aby zablokować dostęp do tych sygnałów z wbudowanego systemu do Twojego samochodu, chyba że wyjmiesz z niego kluczyki.

Sekret tkwi w ich wykonaniu - są wyłożone metalicznym materiałem, który chroni klucze.

Podsumowując, prosta inwestycja w woreczki blokujące sygnał lub woreczki faradaya pomoże Ci uniknąć kradzieży Twojego samochodu.

2. Użyj blokady kierownicy lub alarmu samochodowego

Z postępem w najlepszych dostawców usług bezpieczeństwa samochodowego, mamy szczęście, aby mieć wiele alternatyw, gdy jeden system nie działa dla Twojego samochodu.

Jednym z nich jest blokady kierownicy - są one powszechne, ale skuteczne, w taki sposób, że nawet jeśli złodziej zdoła włamać się do tego zamka, to nadal kupuje czas, aby podjąć niezbędne działania.

Podobnie jest z alarmami samochodowymi - w momencie, gdy Twój system bezpieczeństwa zorientuje się o obecności intruza z zewnątrz, alarm przejmuje kontrolę i informuje całą Twoją okolicę o możliwym włamaniu.

Co więcej, współcześni złodzieje są bardziej zaawansowani technologicznie, więc kto wie? Zainstalowanie zabezpieczeń wizualnych, np. blokady kierownicy, może całkowicie zadziałać na Twoją korzyść.

3. Przeprogramuj się w porę

Zapominalstwo jest wspólną cechą ludzką, więc raz po raz trzeba być na nogach ze wszystkim, co dzieje się wokół ciebie.

Mówiąc prościej, zwłaszcza w przypadkach, gdy kupiłeś używany samochód bez klucza, musisz przeprogramować jego szyfrowanie, aby uniknąć kradzieży samochodów.

Jest również możliwe, że nie zostały dostarczone wszystkie zestawy kluczy, więc upewnij się, że poprosisz sprzedawcę o dostarczenie ich wszystkich w momencie zakupu.

Wreszcie, upewnij się, że masz swoje klucze przeprogramowane z eksperta i doświadczonego usługodawcy dla bezpiecznych wyników.

4. Parkuj defensywnie

Parkowanie defensywne to minimum, które powinieneś zrobić dla zabezpieczenia swojego samochodu od końca. Jeśli jesteś parkowania samochodu w garażu na całą noc, jesteś acing go!

Jednak, szczerze mówiąc, ludzie mają tendencję do parkowania swoich samochodów na podjazdach częściej niż można sobie wyobrazić. W tym przypadku, upewnij się, że parkujesz swój samochód blisko swojej własności, aby mieć szybki dostęp w razie potrzeby i trudny dostęp dla złodzieja.

Podsumowując...

Kradzieże samochodów w ogóle nie są w ludzkiej kontroli. Wszystko, co możesz zrobić, to spróbować podjąć jak najwięcej proaktywnych kroków, aby upewnić się, że nie przydarzy się to Tobie.

Wraz z punktami wymienionymi powyżej, upewnij się, że robisz absolutne minimum. Obejmuje to zamykanie samochodu prawidłowo, gdy opuszczasz samochód, nie przechowywanie żadnych gadżetów wewnątrz zaparkowanego samochodu, posiadanie niezbędnych kamer bezpieczeństwa zainstalowanych w pobliżu domu i terminowe utrzymanie wszystkich obowiązkowych systemów bezpieczeństwa.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...