Polecamy

Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, które pomogą...

Jak przygotować samochód do oklejania

Blog

Niezwykłe fakty o oponach samochodowych

Share
  • Facebook
  • Twitter

O ile znasz już podstawy wiedzy na temat opon samochodowych, o tyle istnieje wiele interesujących i niezwykłych faktów, o których wciąż możesz nie wiedzieć. Przyjrzyjmy się niektórym z nich!

Opony mogą zostać poddane recyklingowi i przetworzone na wiele różnych produktów!

Dzięki procesowi recyklingu, opony mogą być obecnie przetwarzane na wiele produktów. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie, ilość złomu gumowego zmniejszyła się na wysypiskach śmieci. Opony z recyklingu są powszechnie używane do budowy nawierzchni, sztucznej trawy i mat na place zabaw.

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięło się słowo "opona"?

Słowo "opona" lub "tire" pochodzi od słowa "attire", ponieważ produkt ten był postrzegany jako ubranie dla kół. Całkiem fajne, prawda?

Co to jest kod kropkowy?

Opony mają datę produkcji zapisaną na ścianie bocznej, jest to tzw. kod kropkowy. Pierwsze dwie cyfry oznaczają tydzień, w którym zostały wyprodukowane, natomiast dwie ostatnie - rok produkcji. Każda opona ma swój kod kropkowy, który należy odpowiednio sprawdzić przed zakupem nowych opon, aby nie dać się oszukać i nie kupić opon przeterminowanych.

Opony typu run-flat są w stanie pracować przez pewien czas bez powietrza!

Wzmocnione ściany boczne opon typu run-flat umożliwiają jazdę bez powietrza w oponie. Dlatego też opony typu run-flat dają przewagę, ponieważ dzięki nim nie trzeba dokonywać nagłych napraw na poboczu drogi. Jednak po przebiciu opony run-flat nie jest wskazane jej naprawianie, ponieważ może to wpłynąć na jej integralność strukturalną. Lepiej jest je po prostu wymienić!

Opony zimowe są potrzebne nie tylko podczas opadów śniegu!

Opony zimowe nie są potrzebne tylko na oblodzonych lub zaśnieżonych drogach, ale są odpowiednie do jazdy w temperaturze poniżej 10 stopni. Wynika to z faktu, że ich optymalna rzeźba bieżnika i specjalna guma zapobiegają ich sztywnieniu na mrozie.

Dziękujemy za przeczytanie! Jeśli zdarzyło Ci się być na rynku opon, szukasz nowych opon w Basingstoke, skontaktuj się z Headley Tyres - Z zespołem wyszkolonych profesjonalistów, Headley Tyre Shop Basingstoke jest zawsze gotowy, aby wybrać i zamontować nowe opony i mieć samochód gotowy do jazdy w krótkim czasie.

Zobacz

Przewodnik po złomowaniu samochodu

Udostępnij Facebook TwitterPonieważ świat stał się bardziej świadomy...

Najważniejsze wskazówki dotyczące...

Share Facebook Twitter Firma Graco, ekspert w dziedzinie...

Sprytne sposoby radzenia sobie z kondensacją...

Udostępnij Facebook TwitterNadszedł ten czas w roku, kiedy kondensacja pary...