Polecamy

Dwie trzecie brytyjskich kierowców popiera wprowadzenie ponownych...

Kiedy należy pilnie wymienić płyn hamulcowy?

Blog

Najlepsze używane samochody elektryczne za mniej niż 10 000 funtów

Udostępnij Facebook Twitter

Pojazdy elektryczne (EV) są bardziej popularne niż kiedykolwiek, w maju odnotowano 18,7% wzrost liczby zarejestrowanych nowych pojazdów z napędem elektrycznym, według SMMT.

Dla kierowców szukających używanego pojazdu elektrycznego, eksperci od wyceny pojazdów w HPI wybrali pięć najlepszych pojazdów elektrycznych do kupienia za mniej niż £10,000.

"Kierowcy stają się coraz bardziej komfortowi z pojazdami elektrycznymi w miarę doskonalenia technologii," powiedział Chris Plumb, ekspert motoryzacyjny w HPI.

"Modele używane stają się coraz bardziej przystępne cenowo i mogą zaoferować oszczędną jazdę. Nasze wybory zapewniają wartość za pieniądze i prawdopodobnie utrzymają swoją wartość w nadchodzących latach."

Nissan Leaf na poziomie podstawowym oferuje opublikowany zasięg 124 mil i zainteresuje kogoś, kto szuka praktycznego elektrycznego samochodu rodzinnego. Renault Zoe, z podobnym zasięgiem do Leafa, jest postrzegany jako alternatywna opcja.

Bardzo podobne Citroen C Zero, Mitsubishi I-MIEV i Peugeot ION oferują wartość dla pieniędzy, jeśli chcesz wejść w świat EV lub szukasz taniego drugiego samochodu do uruchomienia.

Z producentów twierdząc, że mogą one zrobić około 92 mil na jednym ładowaniu, są one idealne do jazdy do stacji lub popping do sklepów. Te samochody mogą kosztować tak mało jak £1.50 do £2.50 do ładowania.

Kierowcy pojazdów elektrycznych korzystają również z dodatkowych oszczędności, które obejmują zerowy podatek drogowy, brak opłat kongestyjnych, a niektóre rady oferują nawet bezpłatne parkowanie na ulicy.

Zobacz

Przewodnik po złomowaniu samochodu

Udostępnij Facebook TwitterPonieważ świat stał się bardziej świadomy...

Najważniejsze wskazówki dotyczące...

Share Facebook Twitter Firma Graco, ekspert w dziedzinie...

Sprytne sposoby radzenia sobie z kondensacją...

Udostępnij Facebook TwitterNadszedł ten czas w roku, kiedy kondensacja pary...