Polecamy

Dwie trzecie brytyjskich kierowców popiera wprowadzenie ponownych...

Ferrari 70th Anniversary UK Tour - pełne informacje

Blog

Najlepsze używane samochody elektryczne za mniej niż 10 000 funtów

Udostępnij Facebook Twitter

Pojazdy elektryczne (EV) są bardziej popularne niż kiedykolwiek, w maju odnotowano 18,7% wzrost liczby zarejestrowanych nowych pojazdów z napędem elektrycznym, według SMMT.

Dla kierowców szukających używanego pojazdu elektrycznego, eksperci od wyceny pojazdów w HPI wybrali pięć najlepszych pojazdów elektrycznych do kupienia za mniej niż £10,000.

"Kierowcy stają się coraz bardziej komfortowi z pojazdami elektrycznymi w miarę doskonalenia technologii," powiedział Chris Plumb, ekspert motoryzacyjny w HPI.

"Modele używane stają się coraz bardziej przystępne cenowo i mogą zaoferować oszczędną jazdę. Nasze wybory zapewniają wartość za pieniądze i prawdopodobnie utrzymają swoją wartość w nadchodzących latach."

Nissan Leaf na poziomie podstawowym oferuje opublikowany zasięg 124 mil i zainteresuje kogoś, kto szuka praktycznego elektrycznego samochodu rodzinnego. Renault Zoe, z podobnym zasięgiem do Leafa, jest postrzegany jako alternatywna opcja.

Bardzo podobne Citroen C Zero, Mitsubishi I-MIEV i Peugeot ION oferują wartość dla pieniędzy, jeśli chcesz wejść w świat EV lub szukasz taniego drugiego samochodu do uruchomienia.

Z producentów twierdząc, że mogą one zrobić około 92 mil na jednym ładowaniu, są one idealne do jazdy do stacji lub popping do sklepów. Te samochody mogą kosztować tak mało jak £1.50 do £2.50 do ładowania.

Kierowcy pojazdów elektrycznych korzystają również z dodatkowych oszczędności, które obejmują zerowy podatek drogowy, brak opłat kongestyjnych, a niektóre rady oferują nawet bezpłatne parkowanie na ulicy.

Zobacz

5 Symptomów uszkodzonego ECU (i koszt wymiany)

Niezależnie od tego, czy jest to jednostka sterująca silnika (ECU), czy moduł sterujący silnika...

Jak bezpiecznie sprzedać samochód

Wyobraź sobie sytuację: właśnie zdecydowałeś się sprzedać swój samochód prywatnie i...

Czy powinienem odnowić lub wymienić wirniki?...

Hamulce wymagają konserwacji, podobnie jak silnik samochodu. Gdy nadejdzie czas wymiany klocków...