Polecamy

Jak przygotować się do idealnej rodzinnej wyprawy na kemping

Jakie są korzyści z leasingu samochodu?

Czyszczenie auta

Ekspercki przewodnik po zewnętrznym czyszczeniu samochodu


W naszym drugim blogu patrzymy na zewnątrz Car Detailing jako część naszej serii Car Detailing. Zewnętrzna część samochodu jest kawałek, że ludzie są najprawdopodobniej będzie zobaczyć, i to jest kawałek zobaczysz jak chodzić w kierunku samochodu w godzinach porannych, więc chcesz się upewnić, że jest w stanie jesteś dumny i chcesz spojrzeć wstecz za każdym razem zaparkować i wysiąść. Jak przedstawiliśmy w naszym blogu "Przewodnik do przygotowania Detailing", chcesz się upewnić, że samochód jest odpowiednio przygotowany do innych procesów detailingowych. Jeśli nie umyć wszystkie panele i usunąć wszystkie zabrudzenia z niego ryzykujesz powodując więcej szkód dla samochodu, a następnie zrobić dobry. Jeśli są już duże rysy i skazy w pracy farby i nie mogą być usunięte przy użyciu następujących kroków, może warto rozważyć korektę farby pierwszy. Będzie to przywrócić farbę i usunąć wszystkie te paskudne znaki. Więc jeśli jeszcze nie, należy zdecydowanie dać, że czytanie pierwszy, aby upewnić się, że jest zrobione dobrze i samochód jest doskonale ustawiony do dalszych szczegółów. Samochody, które mają vinyl wrap nadal mogą być szczegółowe. Jeśli praca została wykonana profesjonalnie, to nie będzie widać żadnych połączeń w widocznych obszarach paneli ciała i nadal można go szczegółowo, jak byś fabrycznego wykończenia farby. Jeśli chodzi o zewnętrzny detailing pojazdów można podzielić na 5 różnych kategorii;

Najwyższa rada! Jeśli samochód jest pozostawiony na słońcu, farba może zmięknąć i istnieje większe ryzyko uszkodzenia lakieru.

1. Glinkowanie
Twój samochód jest atakowany przez tak wiele różnych cząstek i elementów, gdy jest na drodze, od kwaśnego deszczu do żwiru do spalin, lakier nigdy nie jest pozostawiony sam sobie. Dlatego ważne jest, aby dobrze go utrzymać i wykonać jak najwięcej z tych kroków, aby go chronić. Aby przekonać się, jak bardzo zanieczyszczony i brudny jest lakier, wystarczy wykonać prosty test. Po umyć i wysuszyć samochód dostać plastikową torbę kanapkę i umieścić rękę w nim, a następnie lekko gładzić rękę na lakier. Jeśli czuje się szorstki i wyboisty farba jest zanieczyszczona i musi być glinkowane.
test torebki glinowanie samochodu

Oto kilka produktów, które polecamy, jeśli chodzi o glinkowanie samochodu.

  • Paint Rubber - Clay Bar
  • 3M Cleaner Clay
  • Turtle Wax Refine & Shine Clay Bar Kit

Przeciętny pojazd musi być glinkowany dwa razy w roku, a glinka wystarczy Ci na 18-24 miesiące. Jeśli kupisz większą kostkę do glinkowania, warto ją pociąć na ćwiartki i przechowywać 3 ćwiartki w pudełku z lubrykantem, to pomoże Ci przetrwać dłużej i będziesz mógł zużyć jedną sztukę naraz. Upewnij się, że kupujesz smar do glinki zamiast wody, woda nie oferuje tak dobrego wykończenia i może pokazać małe mętne ślady wody na lakierze po tym. Po rozpoczęciu glinkowania postępuj zgodnie z tą samą procedurą, jak podczas przygotowywania samochodu, zacznij od góry i pracuj w dół. Powinieneś tylko glinkować swój samochód po umyciu i wysuszeniu go prawidłowo.

Spryskaj niewielki obszar smarem do gliny przed delikatnym pocieraniem prętem do gliny po zwilżonym obszarze. Chcesz zachować pocierając ten obszar, aż do ślizga się gładko po powierzchni farby, jeśli przykleja się lekko jest jeszcze brud do usunięcia.  
glinkowanie 

Kiedy glinka przesuwa się swobodnie po panelu samochodu, musisz usunąć pozostałości smaru za pomocą ściereczki z mikrofibry. Po wysuszeniu powierzchni przejedź po niej palcami i jeśli jest gładka, to praca jest wykonana, jeśli nie, to należy ją ponownie nałożyć.

Przejdź do następnego obszaru samochodu i powtórz dwie czynności wymienione powyżej, aż cały samochód będzie nieskazitelnie czysty, gładki i wolny od wszelkich zabrudzeń. Jeśli samochód został pokryty glinką, należy go następnie nawoskować, aby uszczelnić lakier i wszelkie niewielkie dziury po usuniętym brudzie.

Glinka może być używana na prawie każdej powierzchni samochodu, więc można glinkować każdy chrom lub szkło też.

2. Woskowanie
Aby woskowanie samochodu trzeba upewnić się, że samochód jest suchy i masz gliny go pierwszy. Kiedy już to zrobisz, możesz wybrać wosk i dostać piankę do jego nałożenia.

Potrzebna jest tylko niewielka ilość wosku, który należy nakładać na samochód okrężnymi, zachodzącymi na siebie ruchami, na odcinkach o powierzchni około pół metra kwadratowego. Wosk ma być nałożony cienką warstwą, zbyt duża ilość spowoduje, że będzie się zbrylać i pozostaną grudki.

Lekko naciskaj na podkładkę, na tyle, aby wosk zszedł i połączył się z powierzchnią lakieru. Cieńsze warstwy są lepsze, ponieważ są gładsze i wygląda o wiele lepiej po wypolerowaniu, jak to cienka warstwa stopów farby do połysku.

3. Polerowanie
Jeśli chodzi o polerowanie można użyć bufora orbitalnego lub ręcznie polerować samochód, jest to jeden z etapów wykończeniowych podczas detailingu samochodu, jak to naprawdę sprawia, że lakier świeci i iskrzy. Jeśli zdecydujesz się użyć bufora orbitalnego upewnij się, że nie stosuje się zbyt dużo ciśnienia, jak nie chcesz spowodować żadnych szkód do lakieru samochodów.

Innym jest, aby uzyskać niektóre farby samochodu polski i pracy, że do lakieru zamiast. Różnica między tymi dwoma jest to, że polski potrzebuje trochę więcej ciśnienia stosowane do niego, aby spowodować więcej tarcia. To z kolei rozkłada wszelkie substancje ścierne na farbie i dodaje blasku do niego.

Jeśli polerujesz ręcznie, chcesz dostać ściereczkę z mikrofibry, złożoną tak, aby pasowała do twojej ręki, nakładając na nią niewielką ilość pasty zanim zaczniesz. Potrzebujesz nie więcej niż 50 pensów kawałek wielkości kwoty polski na ściereczce. 

Technika jest taka sama jak w przypadku woskowania samochodu - małe, nakładające się na siebie ruchy okrężne na półmetrowych odcinkach kwadratowych. Wcieraj pastę polerską w ten obszar, aż stanie się czysta, jeśli nadal widzisz jakieś zmętnienia lub ślady, należy ją dalej wcierać w lakier.

Jeśli jesteś nowy w car detailing i polerowanie zalecamy, aby zacząć od polerowania ręcznego i jak zdobyć zaufanie można myśleć o polerowanie maszynowe.

Jeśli chcesz użyć orbitalnej polerki maszynowej, zacznij od średnio agresywnej pasty i pada. Nałóż pastę polerską w ten sam sposób i pracuj nad powierzchnią panelu, aż stanie się ona ponownie przezroczysta. Jeśli brud nie zejdzie, spróbuj zastosować większy nacisk lub zwiększyć prędkość polerki orbitalnej. Chcesz stopniowo przechodzić przez stopnie padów, wybierając mniej agresywne pady, aby pozostawić gładkie wykończenie na koniec pracy detailingowej.

4. Detailing kół i hamulców
Koła i hamulce mogą wydawać się małe trochę detailingu, ale rzeczywiście zrobić jedną z największych różnic. Jeśli reszta lakieru jest nieskazitelna, ale koła są brudne, a następnie cały samochód wygląda znacznie nudniejsze. Jeśli koła wyglądają jasne i czyste też wtedy cały samochód jest o wiele bardziej z turner głowy, plus, jeśli poszedł do wszystkich wysiłków szczegółowego malowania można również przejść dodatkową milę i zakończyć ostatni mały kawałek!

Koła muszą być sprawdzone przed ich szczegółowego. Jeśli mają głębokie zadrapania i zarysowania w stopie warto dostać je odnowione pierwszy. Nie ma ogromnej ilości punktu szczegółowego już uszkodzone koła, ponieważ nie będą one wyglądać tak elegancko, jak chcesz z powodu znaków na nich.

Jeśli powierzchnia stopu jest gładka i jako bardzo niewiele głębokich zadrapań w nim, a następnie można rozpocząć ich szczegóły. Detailing koła jest jednym z najbardziej prostych części pojazdu detailing, po prostu trzeba trochę starszego bar gliny i smaru ponownie. Powtórz te same kroki wymienione w sekcji Glinkowanie tego bloga i koła będą wyglądać natychmiast jaśniejsze i czystsze.

Warto jeszcze raz zabezpieczyć stop woskiem, aby wszelkie niewielkie dziury pozostawione przez brud w kołach nie uległy dalszemu zabrudzeniu.

Hamulce nie muszą być wykonane, ponieważ są one trudniejsze do osiągnięcia, a może nawet trzeba usunąć koło, aby dostać się do hamulców prawidłowo.

Użyj środka do czyszczenia hamulców, aby wytrzeć tarcze hamulcowe ponad, aby usunąć wszelkie pyły hamulcowe, a podczas przygotowywania samochodu gotowego do szczegółowego, upewnij się, że myjesz zacisk dobrze. Możesz ręcznie polerować go, jeśli chcesz, ale mycie powinno wystarczyć dla hamulców.

Niektóre strony detailingowe powiedzą Ci, aby nie używać dressingu opon, ponieważ może on migotać na nadkola, pozostawiając niewielkie skazy, ale inni powiedzą Ci, że to dobry pomysł, aby ubierać opony. Brudne opony sprawią, że czysty samochód będzie wyglądał nieciekawie, ale wystarczy nałożyć na nie odrobinę dressingu, aby przywrócić im połysk i czarne wykończenie.

5. Detailing szkła
Detailing szkła nie tylko sprawia, że Twój samochód wygląda lepiej, ale pomaga poprawić swoją wizję jazdy też, więc jest to win-win, jeśli chodzi o ten etap detailingu.

Upewnij się, że samochód jest z dala od słońca ponownie i wszystkie powierzchnie szklane są suche. Jeśli jest zbyt gorąco, środek czyszczący może wyparować zanim trafi na szybę lub może pozostawić suche ślady.

Podobnie jak w przypadku wielu kroków, które przeszliśmy, do detailingu szyb potrzebna jest ściereczka z mikrofibry i jeden z zalecanych środków do czyszczenia szyb z naszego bloga poświęconego przygotowaniom do detailingu.

Płyn do szyb samochodowych
Rozpyl płyn czyszczący na szybę i szybko wyszoruj ją okrężnymi ruchami za pomocą ściereczki z mikrofibry. Gdy szyba będzie już czysta, drugą suchą ściereczką wypoleruj szybę, aby usunąć ostatnie plamy i smugi po wodzie.

Płyn do mycia szyb może być również stosowany do reflektorów, świateł tylnych i lusterek. Upewnij się tylko, że po detailingu tych elementów samochodu należy je odpowiednio wysuszyć, ponieważ wszelkie pozostałości mogą zaparować wewnątrz reflektora lub za lusterkiem, rujnując całą ciężką pracę.

Pozostałości pasty polerskiej można również użyć na reflektorach, aby je wypolerować i oczyścić soczewki.

 

Zobacz

Jak utrzymać pojazd w nieskazitelnym wyglądzie

Zachowaj samochód bez skazy Każdy samochód zacznie rdzewieć, jeśli zaniedbasz dbanie o...