Polecamy

Trzy mało znane sposoby na znaczną oszczędność paliwa w korkach

Nowy rok, nowe opony: Dlaczego powinieneś wymienić opony?

Detailing

Pielęgnacja skórzanego wnętrza samochodu

 Istnieje kilka rodzajów skóry stosowanych we wnętrzu samochodu:

  • skóra naturalna;
  • skóra syntetyczna;
  • zamsz (alcantara);
  • winyl;

Jak zatem pielęgnować skórę naturalną i syntetyczną? Nie ulega wątpliwości, że skórzane wnętrze wskazuje, że samochód nie należy do najtańszych. Dlatego należy pamiętać, że skórę należy regularnie pielęgnować, tak jak pielęgnuje się np. skórę na dłoniach. Jeśli nie będzie się o nią dbać, za kilka lat popęka i stanie się nieznośnie skrzypiąca. Najważniejszą rzeczą w pielęgnacji skóry jest jej regularne czyszczenie i pielęgnacja specjalnym preparatem.

Czyszczenie wnętrza skórzanego

Skóra samochodowa może być czyszczona środkami do pielęgnacji samochodów lub pianą mydlaną. Mydło lepiej czyści skórę, usuwa wszelkie zabrudzenia, z którymi kosmetyki samochodowe mogą sobie nie poradzić. Należy pamiętać, że mydło musi być dokładnie wypłukane, a następnie kondycjonowane; w przeciwnym razie może dojść do usztywnienia skóry.

Jeśli używasz chemii samochodowej. Lepiej jest najpierw nanieść go na niewielką powierzchnię, obserwować efekt, jeśli wszystko jest w normie, to znaczy, że ten środek chemii samochodowej pasuje do Twojego skórzanego wnętrza i można go używać.
Środki chemii samochodowej mogą być nakładane bezpośrednio na skórę lub na miękką szmatkę, ale pianę mydlaną najlepiej najpierw nanieść na gąbkę.

Z tego powodu, aby wyczyścić wnętrze samochodu trzeba:


1) Czysta woda;
2) Miękka szczotka, możesz użyć szczoteczki do zębów;
3) Bawełniana ściereczka
4) Gąbka;
5) Mydło (więc nie musisz wydawać na chemię samochodową);
6) Bawełniane patyczki;
7) Środek czyszczący

;

Nie tylko siedzenia w Twoim samochodzie mogą być skórzane, ale również kierownica i przegroda. Dlatego należy zacząć od kierownicy.


Najpierw należy wyczyścić ramkę, która jest najbrudniejszą częścią. Dlatego do tej części można użyć chemii samochodowej, ale trzeba ją najpierw przetestować, można to zrobić na nitce, którą przewiązuje się skórzany warkocz. Chemikalia do skór nie są łagodne dla tkanin, pamiętaj o tym. Nie zaleca się również czyszczenia obręczy kierownicy środkami polerskimi, ponieważ polerowana kierownica może się ślizgać.

  • Następnie należy wyczyścić środkową część kierownicy. Logo w środkowej części kierownicy powinno być wyczyszczone, ponieważ jest zablokowane przez brud i może być czyszczone za pomocą wacika.


Oczyścić piastę koła kierownicy

Potrzebna będzie miotła i środek czyszczący. Większa część pyłu drogowego gromadzi się na grodzi i może ulec inkrustacji w ziarnistej powierzchni, jeśli nie jest właściwie usuwana. Większą część skóry można wyczyścić miotłą, ale nie należy używać bardziej szorstkiej szczotki, aby nie uszkodzić delikatnej skóry. Aby zmiękczyć pędzel, namocz go we wrzącej wodzie.


Czyste skórzane siedzenia


Jeśli masz odkurzacz, to dobry pomysł, aby przejść nad siedzeniami z nim. Należy używać plastikowej dyszy, aby nie uszkodzić skóry. Następnie można przystąpić do mycia foteli pianą mydlaną lub chemią samochodową, co się ma i tak używać. Następnie należy nałożyć odżywkę do skóry i ostatni etap pielęgnacji wnętrza jest zakończony.


Profilaktyczna konserwacja wnętrza skórzanego.


Istnieje kilka zasad, które pozwolą utrzymać kabinę pasażerską w dobrym stanie:

  • Raz w miesiącu warto zaimpregnować skórę w kabinie pasażerskiej specjalistycznym preparatem;
  • Nie należy nosić we wnętrzu żadnych przedmiotów, które mają ostre rogi lub krawędzie, aby nie porysować ani nie rozerwać skóry;
  • W przypadku rozlania czegokolwiek na podsufitkę, należy natychmiast wytrzeć ją wilgotną szmatką, a następnie suchą szmatką lub ręcznikiem papierowym;
  • Najlepiej unikać palenia w samochodzie, ponieważ skóra pochłania zapach, a popiół może spalić wnętrze.

Więcej na: http://fiat-furious.pl

Zobacz

Rodzaje past polerskich w Meridian Car Service

Rodzaje past do polerowania w Meridian Body Shop Nawet najwyższej jakości lakier nie jest...

Polerowanie samochodu

  Wszystkie nowoczesne samochody produkowane seryjnie opuszczają linię montażową w...

Naprawa części karoserii z tworzyw sztucznych

  Malowanie nowej części   Jednym z najczęstszych problemów występujących...