Polecamy

Koszt naprawy wycieku oleju - najczęstsze przyczyny i sposób naprawy

Chroń swojego psa przed chłodem w samochodzie

Detailing

Przywracanie blasku wyblakłym i mętnym reflektorom


Wyblakłe reflektory mogą poważnie zawieść ogólny wygląd pojazdu, a także może zagrozić ich rzeczywistego działania. Wiele samochodów reflektory, które zaczęły zanikać są po prostu pozostawione do coraz gorzej, ponieważ właściciele nie sądzę, że cokolwiek można zrobić z problemem, oprócz całkowicie zastępując je z nowych jednostek.

Przywracanie wyblakłych reflektorów

Reflektory mogą być jednak skutecznie przywrócone jak reszta pojazdu z powrotem do świeżego wyglądu, gładkie i krystalicznie czysty standard. Reflektory mogą stać się wyblakłe z powodu wielu czynników, takich jak szkodliwe promienie uv, wody deszczowej, związane zanieczyszczenia powierzchni, zapiekane na pluskwy i niewłaściwe techniki czyszczenia na przykład.

W celu przywrócenia wyblakłych reflektorów należy je najpierw dokładnie oczyścić, a najlepiej wypolerować, aby usunąć wszystkie stracone i związane zanieczyszczenia powierzchni. Następnie należy użyć środka do polerowania tworzyw sztucznych, aby wypolerować soczewki. Należy upewnić się, że wszystkie otaczające lakiery i elementy wykończeniowe są wystarczająco zabezpieczone, aby zapobiec zanieczyszczeniu ich przez środek do polerowania tworzyw sztucznych. Preparat można nakładać i obrabiać ręcznie lub maszynowo, ale przy użyciu maszyny szybciej i łatwiej osiągniemy pożądany efekt.

Jeśli nie można użyć specjalnego środka do polerowania tworzyw sztucznych, można użyć zwykłego środka do polerowania lakieru. Powinieneś zacząć od najmniej ściernego produktu tylko pracując do bardziej agresywnego jednego w razie potrzeby. Jeśli dość mocno ścierny produkt polski musi być używany, to jest wskazane, aby następnie ponownie polerować obszar z drobniejszym polerowania klasy w celu dopracowania wykończenia.

Niektóre reflektory mogą zawierać odpryski kamienia i być bardzo mocno wyblakłe, w którym to przypadku będą musiały być szlifowane na mokro przed polerowaniem. Należy użyć odpowiedniego drobnego papieru i użyć dużej ilości wody lub nawet sprayu detailingowego jako środka smarującego. Należy dokładnie przepracować drogę przez klasy, aż reflektor został zakończony przy użyciu najdrobniejszego papieru. Należy zauważyć, że jeśli reflektor ma być szlifowany na mokro, najlepiej jest mieć dostęp do polerki maszynowej, ponieważ nie będzie można usunąć śladów szlifowania ręcznie.

Po szlifowaniu na mokro, soczewka reflektora powinna być wypolerowana maszynowo przy użyciu odpowiedniego pada i pasty ściernej, aby usunąć ślady szlifowania na mokro i przywrócić jej jasny wygląd. Ponownie może być konieczne ponowne polerowanie przy użyciu produktu o drobniejszej gradacji, aby w pełni udoskonalić wykończenie.

Po polerowaniu, ważne jest, aby odpowiednio chronić reflektor, aby pomóc zapobiec jego ponownemu blaknięciu. Idealnie dobrej jakości uszczelniacz syntetyczny powinien być używany do tego, jak te rodzaje produktów mają tendencję do zapewnienia najlepszej trwałości i są idealnie dostosowane do obszarów pojazdu, które są narażone i podatne. Reflektory powinny być następnie konserwowane wraz z resztą samochodu, poprzez regularne mycie i suszenie oraz ponowne nakładanie ochrony w miarę jej zanikania.

 

Zobacz

Rodzaje past polerskich w Meridian Car Service

Rodzaje past do polerowania w Meridian Body Shop Nawet najwyższej jakości lakier nie jest...

Pielęgnacja skórzanego wnętrza samochodu

 Istnieje kilka rodzajów skóry stosowanych we wnętrzu samochodu: skóra naturalna;...

Polerowanie samochodu

  Wszystkie nowoczesne samochody produkowane seryjnie opuszczają linię montażową w...