Polecamy

Najlepsze używane samochody elektryczne za mniej niż 10 000 funtów

Przywracanie blasku wyblakłym i mętnym reflektorom

Detailing

Polerowanie ręczne vs polerowanie maszynowe


Istnieją zasadniczo tylko dwa sposoby polerowania lakieru pojazdu; albo ręcznie, albo przy użyciu maszyny. Istnieją różne zalety i wady dla obu technik i kilka rzeczy, które należy wiedzieć przed podjęciem jednego z nich. Większość czasu ludzie będą polerować swój pojazd ręcznie, jak dla wielu, jest to postrzegane jako jedyna opcja lub jest postrzegane jako wystarczająco dobra opcja, podczas gdy polerowanie maszynowe może być postrzegane jako coś, co jest prowadzone tylko przez profesjonalistów w branży motoryzacyjnej.

Polerowanie ręczne samochodu

Istnieje obecnie jednak rosnący trend i dostępność produktów i informacji, które sprawiają, że polerowanie maszynowe jest dużo bardziej popularne, zwłaszcza wśród entuzjastów czyszczenia i detailingu samochodów. Nowe maszyny są produkowane przez duże firmy czyszczenia samochodów produktów, które są skierowane do tych entuzjastów i więcej produktów są zaprojektowane i sformułowane do stosowania w połączeniu z maszynami polerującymi.

Polerowanie ręczne jest procesem, w którym lakier jest po prostu polerowane przy użyciu tylko ruch i moc rąk i ramion. Jest to o wiele bezpieczniejsze niż przy użyciu maszyny, a w odpowiednich sytuacjach może dać przyzwoite wyniki. Na przykład, jeśli twój lakier nie jest zbyt mocno zadane z niedoskonałości powierzchni, polerowanie ręczne służy jako bezpieczny i skuteczny sposób, aby poprawić i przywrócić wykończenie.

Dla bardziej zaniedbanych lakierów w złym stanie chociaż, polerowanie ręczne może walczyć, aby wyeliminować cięższe niedoskonałości i mnóstwo energii i czasu trzeba będzie spędzić, aby dokonać jakiejkolwiek formy zauważalnej różnicy, co czyni go dość nieefektywne i nieskuteczne praktyki. Proces polerowania ręcznego w ogóle, składa się z odpowiedniego produktu polskiego jest stosowany do miękkiej pianki lub mikro włókien aplikatora pad, rozprzestrzeniania się na powierzchni lakieru następnie jest pracował w, w obu ruchów okrężnych i liniowych, przed polerowania off i proces powtarzany w razie potrzeby.

Polerowanie maszynowe z drugiej strony, wykorzystuje ruch głowicy maszyny do dokładnej pracy produktu do lakieru. Istnieją dwa różne rodzaje maszyn polerskich - obrotowe i podwójne polerki działania. Rotacyjna jest maszyną tradycyjnie używaną przez profesjonalistów do polerowania i odnawiania lakieru. Głowica obraca się ze stałą prędkością i usuwa niewielkie ilości lakieru bezbarwnego lub farby z powierzchni, przecinając i eliminując niedoskonałości w procesie. Chociaż może to być bardzo skuteczne, jeśli nie jest obsługiwane prawidłowo lub używane w prawidłowy sposób, polerka rotacyjna może bardzo szybko zadać poważne obrażenia do lakieru w postaci ścieżek buforu, hologramów, a nawet wypalenia powierzchni.

Polerowanie maszynowe samochodu

Dwuczynnościowe maszyny polerskie są zazwyczaj nieco mniejsze i lżejsze od swoich rotacyjnych odpowiedników, dzięki czemu są znacznie łatwiejsze w obsłudze. Zamiast obracać się, głowica oscyluje, naśladując ruch polerowania ręcznego, ale w znacznie szybszym tempie. Ten ruch oscylacyjny zapobiega gromadzeniu się ciepła pomiędzy padem polerskim a lakierem, co może potencjalnie powodować poważne uszkodzenia podczas używania maszyny rotacyjnej. Ponadto, maszyny o podwójnym działaniu zwalniają, a nawet zatrzymują się po przyłożeniu określonej siły nacisku, aby zapobiec nagromadzeniu ciepła i powstaniu uszkodzeń, podczas gdy polerki rotacyjne obracają się nawet po przyłożeniu dużej siły nacisku.

Dlatego też maszyny polerskie o podwójnym działaniu są przeznaczone dla amatorów i entuzjastów czyszczenia samochodów, którzy dopiero rozpoczynają polerowanie maszynowe, ponieważ pozwalają one osiągnąć wyższy standard wykończenia niż przy polerowaniu ręcznym, ale bez ryzyka poważnych uszkodzeń. Polerki maszynowe oszczędzają również energię, wysiłek i być może trochę czasu, ponieważ głowica wykonuje większość pracy za Państwa, pozostawiając Państwu jedynie podtrzymywanie i prowadzenie urządzenia po powierzchni.

 

Zobacz

Rodzaje past polerskich w Meridian Car Service

Rodzaje past do polerowania w Meridian Body Shop Nawet najwyższej jakości lakier nie jest...

Pielęgnacja skórzanego wnętrza samochodu

 Istnieje kilka rodzajów skóry stosowanych we wnętrzu samochodu: skóra naturalna;...

Polerowanie samochodu

  Wszystkie nowoczesne samochody produkowane seryjnie opuszczają linię montażową w...