Polecamy

Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, które pomogą...

Najlepsze dzikie miejsca w Wielkiej Brytanii ujawnione przez MINI

Detailing

Polerowanie samochodu

 

Wszystkie nowoczesne samochody produkowane seryjnie opuszczają linię montażową w stanie świeżo pomalowanym i polakierowanym. Dlatego tak łatwo jest odróżnić na drodze nowiutki samochód "prosto z salonu" po charakterystycznym połysku karoserii i braku drobnych rys, tak irytująco grających w słońcu.

Z czasem, podczas użytkowania, a także gdy samochód stoi na podwórku, jego lakier jest narażony na agresywne działanie czynników środowiskowych, takich jak promieniowanie słoneczne, deszcz, kurz, kamienie i piasek spod kół, sól i chemikalia w zimie, Agresywne szampony do mycia samochodów, myjnie samochodowe - wszystkie te elementy stopniowo postarzają i zużywają lakier - utlenia się, lakieruje, a brud ma tendencję do przylegania do powierzchni i jest niedostępny dla wszystkich produktów.

Tak, i wieczna walka o produkcji ekologicznej i produktu wielu producentów przeszedł do korzystania ze specjalnych farb rozpuszczalnych w wodzie, których siła, w porównaniu do zwykłego akrylu, jest znacznie niższa. Biorąc pod uwagę klimat, a nasze zimy mogą być nieprzewidywalne, lakier samochodowy jest narażony na trudne testy, więc jeśli czas nie jest dbał o połysk swojego samochodu, wkrótce jego blask zanika i zamieni się w zwykły pojazd.

Odnawianie karoserii polerowanie

Za pomocą specjalnych past i maszyn polerskich nasze polerki samochodowe usuwają utlenianie i uporczywe zabrudzenia z wierzchniej warstwy lakieru oraz usuwają rysy. Polerowanie karoserii trwa około 4 godzin, a rezultat z pewnością zrobi wrażenie na większości właścicieli samochodów. Lakier odzyskuje swój utracony blask i w większości przypadków nasi specjaliści są w stanie sprawić, że Twój samochód będzie wyglądał tak świeżo, jakby wyjechał z salonu.

Jeśli lakier jest tylko lekko uszkodzony i nie ma głębokich rys, można zastosować lakierowanie na wysoki połysk. Jest on zazwyczaj zalecany dla nowych samochodów, które mają około roku.
Polerowanie powinno być zakończone nałożeniem powłoki ochronnej, która pomaga utrzymać odnowioną powierzchnię lakieru i nadaje pojazdowi właściwości hydrofobowe.

Śrutownica do polerowania karoserii

W przypadku stwierdzenia poważniejszych uszkodzeń lakieru, takich jak zarysowania, otarcia lub warstwy tlenków, konieczne jest polerowanie karoserii. Istotą procesu polerowania ściernego jest "usunięcie" kilku mikronów wierzchniej warstwy lakieru podczas jednego przejazdu. W ten sposób można skutecznie usunąć praktycznie wszystkie problemy z powłoką.

Polerowanie reflektora samochodowego

Dawniej samochody były budowane ze szklanymi reflektorami, które były niezwykle trwałe i długowieczne, ale ze względu na kruchość szkła często ulegały rozbiciu przy uderzeniach dużych kamieni.

Nowoczesne samochody są obecnie wyposażone w plastikowe reflektory, które mają pewne zalety, ale nie bez wad, jak również. Plastikowe reflektory z czasem matowieją i tracą nie tylko swój atrakcyjny wygląd, ale również przepuszczalność światła, co może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo podróżowania nocą, gdyż sposób świecenia świateł w ciemności w dużej mierze decyduje o komfortowej, a co najważniejsze bezpiecznej jeździe samochodem po zmroku.

Polerowanie reflektorów jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań problemu zmętnienia reflektorów. Po wypolerowaniu reflektorów specjalnymi pastami do plastiku, będą one błyszczeć jak nowe! A biorąc pod uwagę koszt nowego reflektora, polerowanie reflektorów będzie również najbardziej racjonalnym wyjściem z sytuacji.

Więcej na: http://fiat-furious.pl

Zobacz

Rodzaje past polerskich w Meridian Car Service

Rodzaje past do polerowania w Meridian Body Shop Nawet najwyższej jakości lakier nie jest...

Pielęgnacja skórzanego wnętrza samochodu

 Istnieje kilka rodzajów skóry stosowanych we wnętrzu samochodu: skóra naturalna;...

Naprawa części karoserii z tworzyw sztucznych

  Malowanie nowej części   Jednym z najczęstszych problemów występujących...