Polecamy

Jakie są korzyści z leasingu samochodu?

Jak przygotować samochód do detailingu

Porady

Pięć rzeczy, które musisz zamówić do swojego samochodu

Właśnie miałeś swój samochód malowane i to wygląda świetnie. Wszystko błyszczy, jest nowe, a Ty jesteś z niego niezmiernie dumny. Ale co dalej? Poza jeżdżeniem po mieście i pokazywaniem go, oczywiście. Dbanie o nowy lakier na Twoim samochodzie jest ważne przez cały rok. Od mycia i czyszczenia, do polerowania i woskowania, ochrony i upewniając się, że robisz wszystko, co w Twojej mocy z utrzymaniem samochodu może być różnica między zmarnowanym pracy farby, a jeden, który może trwać przez wiele lat. Ale od czego zacząć?

Korekta lakieru / renowacja

Jakiś rodzaj rozwiązania renowacji lakieru jest koniecznością, jeśli chcesz zachować swój lakier wygląda zupełnie nowy przez cały rok. Rozwiązania korekty farby może usunąć wszelkie problemy powierzchniowe z każdej farby, żelkotów, tworzyw sztucznych i więcej. Plamy wody, kwaśne ślady deszczu, odchody ptaków i więcej mogą być poprawione i farby przywrócone do dawnej świetności. Choć może nie będziesz tego potrzebował od razu, warto mieć to pod ręką na wszelki wypadek!

Zestawy do renowacji reflektorów

Zestaw do renowacji reflektorów może być szybkim i skutecznym rozwiązaniem w przypadku matowych, przebarwionych reflektorów, które mogą mieć wpływ na wygląd i funkcjonalność Twojego samochodu. Materiały ścierne, taśma maskująca, podkładki i pasty polerskie doskonale nadają się do odnowienia każdego światła w Twoim samochodzie, abyś w przyszłości nie musiał płacić za pomoc w warsztacie. Można znaleźć zestawy do użytku ręcznego, choć niektóre, takie jak 3M Headlight Restoration Kit mogą być montowane na ręcznej wiertarki dla szybszego, łatwiejszego przywrócenia.

samochód

Rozwiązania do usuwania zarysowań

Nie ma nic gorszego niż posiadanie idealnego lakieru, a następnie odkrycie, że został on porysowany. Na szczęście, ze względu na powszechność zadrapań i ból serca wielu osób, zapotrzebowanie zostało zaspokojone i wprowadzono rozwiązania do usuwania zadrapań. Rozwiązania do usuwania zarysowań farby są zazwyczaj wykonane z nasmarowanej mieszanki, zaprojektowane z wysokiej jakości materiałów ściernych, które rozkładają się na związek znalezienia - wszystko to oznacza, że rozwiązania są zazwyczaj idealne dla ciężkich zarysowań i swirls.

Właściwy sprzęt do czyszczenia

Mycie samochodu przy użyciu odpowiednich narzędzi pomoże zwiększyć żywotność lakieru. Bawełniane lub bezpieczne dla farby mikrofibry rękawice i ściereczki są idealne do mycia i suszenia, a wraz z wiadrem, które może pomieścić wystarczającą ilość wody i odpowiednie produkty czyszczące - wszystko bezpieczne dla farby i przeznaczone do użytku w pojazdach - da Twojemu samochodowi czystość, na którą zasługuje! Staraj się upewnić, że środki czyszczące i produkty, których używasz są zrównoważone pH, formuły bez detergentów, które nie usuwają wosku, chyba że planujesz ponowne woskowanie samochodu zaraz po.

Lakier i/lub pasta polerska

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli po umyciu samochód nadal wygląda nieciekawie. Polerka, środki czyszczące i ścierne mogą działać, ale polerka jest najmniej prawdopodobne, aby usunąć farbę. Spróbuj użyć pasty na początek i przejdź do bardziej ściernych środków czyszczących i ściernych, jeśli to naprawdę nie działa. Zakończyć z woskowanie co kilka miesięcy i Twój samochód będzie błyszczące, dobrze chronione i praca farby będzie nadal wyglądać tak imponujące, jak to zrobił dzień został zrobiony.

 

Zobacz

Powłoka ceramiczna - co trzeba wiedzieć i jak o...

Lakier samochodowy jest bardzo wrażliwy na warunki atmosferyczne, zabrudzenia, zarysowania i inne...

Jak przygotować samochód do oklejania

Dlaczego warto przygotować się do oklejania samochodów? Ten blog jest pierwszym z serii...

Czy należy uzyskać ochronę lakieru dealera...

Większość dealerów samochodowych będzie oferować dodatki wraz z zakupem samochodu jako...