Polecamy

Zwarcie wiązki przewodów i urządzeń elektrycznych w samochodzie

Ekspercki przewodnik po zewnętrznym czyszczeniu samochodu

Porady

Jak przygotować samochód do oklejania

Dlaczego warto przygotować się do oklejania samochodów?

Ten blog jest pierwszym z serii, którą piszemy, aby dać Ci wszystkie informacje, których potrzebujesz, gdy rozważasz oklejanie samochodu, w tym czym dokładnie jest oklejanie, na jakie usterki należy zwrócić uwagę i jakie korzyści może zaoferować. Akredytowane firmy zajmujące się oklejaniem samochodów zawsze przeprowadzą najbardziej efektywne przygotowanie do oklejania samochodu przed rozpoczęciem pracy nad Państwa pojazdem.

Co to jest oklejanie samochodów?

Zacznijmy od tego, czym dokładnie jest oklejanie samochodów folią winylową. Jest to przezroczysta, ochronna lub kolorowa folia winylowa, która pokrywa cały pojazd, zapewnia ochronę istniejącego lakieru lub całkowicie zmienia jego kolor. Dobrze oklejony pojazd wytrzyma od 3 do 5 lat, zanim trzeba będzie go ponownie okleić, jeśli przygotowanie do oklejania samochodu jest wykonane prawidłowo na pierwszym miejscu.

Krok 1 - Czyszczenie samochodu

Zanim samochód zostanie oklejony, musi zostać oczyszczony. Owijarka zrobi to dla Ciebie w środowisku wolnym od kurzu, przy użyciu specjalnego środka do czyszczenia samochodu, podczas gdy winyl jest cięty. Minimalizuje to czas pomiędzy czyszczeniem a aplikacją, dzięki czemu do samochodu nie przykleja się brud. Środek czyszczący znany jest jako "poślizg" i składa się z mydła ręcznego i wody, niektórzy instalatorzy dodać alkohol do roztworu, aby pomóc usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogą osiadły na pojeździe, ponieważ został oczyszczony.

samochód

Krok 2 - Car wrapping

Car wrapping przygotowanie jest więcej niż przygotowanie samochodu, instalator powinien również usunąć wszelkie zegarki, biżuterię lub kurtki przed instalacją tak, aby uniknąć uszkodzenia samej folii lub pojazdu jest stosowana do. Jeśli jakakolwiek odzież ma luźne wątki, które powinny być również zmienione przed rozpoczęciem tak, aby uniknąć złapał się w filmie i coraz pod nim, jak to jest stosowane do pojazdu, rujnując produkt końcowy.

Krok 3 - Przygotowanie winylu samochodowego

Sama folia winylowa również musi być przygotowana przed instalacją, aby ją pociąć i podzielić na grupy, aby cały proces był prosty, na przykład wszystkie elementy zderzaka są trzymane razem, maska, panele boczne i tak dalej. Kiedy jesteś gotowy do zainstalowania winylu jest zawsze dobry pomysł, aby uzyskać plan gotowy w swoim umyśle, który obszar samochodu masz zamiar rozpocząć na i kolejność, w której masz zamiar zastosować resztę. Dla projektu pisania znaków, projekt pojazdu jest niezbędne przed zastosowaniem jakiejkolwiek grafiki, tak jak zrobiliśmy dla niedawnego projektu dla EGS Scaffolding Essex.Użyj taśmy, taśma maskująca jest prawdopodobnie najlepszy, aby utrzymać winylu w miejscu przed rozpoczęciem, aby sprawdzić każdy panel jest w pełni pokryte i nie przegapił niczego. Nie chcesz, aby odkleić papier podkładowy tylko znaleźć to jest w złym miejscu, jak raz podkład jest wyłączony jest dość trudno wrócić z tego punktu.

Top 12 Wskazówki do udanego owijania przez samochód owijania przygotowania

1. Upewnij się, że masz zdjęcia pojazdu przed planowaniem projektu. 

2. Określ, gdzie będą wypadać wszystkie łączenia. Wykorzystaj naturalne linie pojazdu, zarówno poziome jak i pionowe. Wykorzystaj panele drzwiowe/linie spawów, aby zakryć zakładki. 

3. Dokładnie umyj pojazd wodą z mydłem i pozostaw na 24 godziny do wyschnięcia, zwracając szczególną uwagę na uszczelki drzwi i nadkola.

4. Odtłuścić pojazd. MACtac zaleca alkohol izopropylowy. Alternatywnie można użyć szybkoschnącej ściereczki do paneli z silikonowym zabójcą, zwracając szczególną uwagę na wszystkie zagłębienia. Jest to niezbędna część przygotowania do oklejania samochodu i może spowodować utratę gwarancji, jeśli nie zostanie przeprowadzona prawidłowo. 

5. W przypadku mediów drukowanych rozpuszczalnikiem, należy odczekać minimum 48 godzin do odparowania gazu. Rolki powinny być pozostawione stojąc pionowo i luźno zwinięte, aby pomóc w przepływie powietrza i powinny być regularnie obracane, ponieważ rozpuszczalniki są cięższe od powietrza. Im więcej winylu można pozwolić na odgazowanie, tym mniej lepki klej będzie odczuwalny i tym łatwiej będzie dopasować grafikę. 

6. Laminuj tylko przy użyciu zimnych wałków. Nie należy stosować nadmiernego napięcia na rolkach. 

7. Użyj twardej rakli MACtac lub podobnej. Na jedną krawędź nałożyć pasek aksamitu i regularnie go zmieniać, aby uniknąć zarysowań. 

8. Nałóż winyl najpierw na najbardziej płaską część panelu (utwórz linię bazową), pracując od boku do boku, utrzymując winyl tak poziomo, jak to możliwe. Rozciągnij winyl bez podgrzewania na całej powierzchni i nie wprowadzaj folii w bardziej skomplikowane miejsca, takie jak wgłębienia, aż do późniejszego etapu. 

9. Podczas rozciągania winylu należy zawsze ciągnąć na zewnątrz od największego obszaru winylu, jaki się da, aby rozłożyć napięcie. Dotyczy to również użycia dodatkowego ciepła do zmiękczenia i rozciągnięcia winylu, zastosuj ciepło na większym obszarze niż potrzebujesz, ponieważ powinno to pomóc uniknąć zniekształcenia grafiki. 

10. Przy przecinaniu winylu na karoserii lub wokół uchwytów najlepiej jest najpierw przykleić taśmę elektryczną do powierzchni. Używaj nowego ostrza za każdym razem, gdy przecinasz winyl. Ciężar ostrza powinien być wystarczający bez konieczności stosowania dodatkowego nacisku. 

11. Post ciepła do 95 ° C lub powyżej i zawsze używać podczerwieni miernik temperatury, aby upewnić się, że osiągnąłeś tę temperaturę. Wszystko mniej i winyl zachowa swoją pamięć i spowoduje, że grafika wyskoczy z wgłębień i krzywizn. Podgrzewanie musi być przeprowadzone skrupulatnie na wszystkich obszarach, na których folia została rozciągnięta, szczególnie w głębokich wgłębieniach. Nie należy przegrzewać folii, gdyż może to spowodować jej uszkodzenie. 

12. W przypadku oklejania pojazdu w chłodniejsze dni nie należy wypuszczać pojazdu z warsztatu aż do następnego dnia. Pojazd i winyl powinny stygnąć w tym samym tempie co warsztat. Pozwoli to uniknąć szoku termicznego i zmniejszy ryzyko uszkodzenia wgłębień.

Zobacz

Powłoka ceramiczna - co trzeba wiedzieć i jak o...

Lakier samochodowy jest bardzo wrażliwy na warunki atmosferyczne, zabrudzenia, zarysowania i inne...

Pięć rzeczy, które musisz zamówić do swojego...

Właśnie miałeś swój samochód malowane i to wygląda świetnie. Wszystko błyszczy, jest nowe...

Czy należy uzyskać ochronę lakieru dealera...

Większość dealerów samochodowych będzie oferować dodatki wraz z zakupem samochodu jako...